Yaz Aylarında Çocuklarımızı Böcek ve Haşerelerden Nasıl Korumalıyız?

0 1.456

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Böcek, sinek ve haşereler günlük hayatımızın içinde olan canlılar olup yaz aylarında havaların ısınmasıyla yeryüzüne çıkmaya ve evlerimize misafir olmaya başlar. Bu haşerelerin birçoğu zararsızdır ancak evlerimize girdiği zaman bizleri ısırabilmekte ve bu ısırıklar şiddetli kaşıntılara ve kızarıklıklara sebep olabilmektedir.

Bunlar geçici olup kaşınmaması ve soğuk su ile yıkanmasıyla birkaç güne geçebilmektedir. Ancak evlerimizde bulunan çocuklar bu durumdan çok etkilenebilmekte, ciltlerinin hassaslığı da bunu ciddi semptomlar olarak algılanmasına sebep olabilmektedir.

Böceklerden kurtulmak evde yapılacak ufak dokunuşlarla mümkündür.

  • Kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak için kolonya, dezenfektan gibi ürünler kullanılabilir.
  • Mutfaktaki böceklere kesin çözüm düzenli mutfak temizliğidir ve ayrıca böceklere, haşerelere karşı marketlerde satılan spreyleri deneyebilir, eğer haşerelerden kurtulamıyorsak, profesyonel ilaçlama hizmetlerini tercih edebilirsiniz.
  • Evdeki böceklerden kurtulmanın yolları arasında vanilya özü, lavanta, limon suyu, serpilmiş tarçın ve nane, suyla karıştırılmış beyaz sirkeyi de sprey şeklinde sıkabilirsiniz.
  • Evimizde evcil hayvan varsa örneğin kediler böcekler konusunda etkilidirler. Evde bir kedi besleyerek böcek problemine karşı sağlam bir yardımcı edinebilirsiniz.
  • Karıncalar tebeşir tozundan nefret ederler. Girdikleri yeri belirler ve buraya tebeşir tozu serperseniz, dışarıda kalacaklardır.

Son olarak böcekleri uzak tutmak istiyorsanız evdeki mutfak ve banyo dolaplarını da temiz tutmayı unutmayın.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.