Ufkunuzu Açacak 5 Netflix Belgeseli Önerisi

0 3.965

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Merhaba sevgili okuyucularım,

Bugün sizlerle dünyayı, hayvanları ve kendimizi anlamlandırmamıza yardımcı olacak son derece sürükleyici 5 belgesel önerisi paylaşmak istiyorum. Kurguları izlemek çoğu zaman vazgeçilmezimiz olsa bile gerçekleri izlemek kurgudan bile daha eğlenceli olabiliyor. Çünkü bu evrende yaşamak en büyük mucize ve bu hayatı keşfetmek artık bizler için çok kolay! Tüm programlara Netflix üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

1. Mystery Lab

8 bölümlük mini bir program olan Mystery Lab dünyada en çok yanlış bilinen inanışların doğrularını bilimsel açıklamalarla ve son derece eğlenceli bir tema ile ortaya koyuyor. Bermuda şeytan üçgeninden zombi saldırılarına dek birçok merak edilen konuya açıklık getiren programı izlediğinizde bilimin gücüne bir kez daha hayran kalacaksınız.

2. HEADSPACE: Meditasyon Rehberi

Hafta sonları kendinize rahatlama seansı hediye etmeye ne dersiniz?

2021 senesinde yayınlanan 8 bölümlük mini belgesel ile iç dünyanıza derin bir yolculuk yapacaksınız. Günlük hayatta sık sık yaşadığımız sorunları örneğin acıyla baş etmek, vazgeçmeyi öğrenmek, stresle baş etmek…  Her bölümünde tek tek ele alınıyor. Ayrıca uyku sorunları yaşayanlar için uyku rehberi olarak ayrı bir programı mevcut! 🙂

3. David Attenborough ile Yaşamın Renkleri

David A. eşliğinde yayınlanan birçok belgesele hayranlık duysam da beni en çok etkileyen belgeseli sizlerle özellikle paylaşmak istiyorum. İlk sezonu yayınlanan programda 3 bölüm mevcut ve özel bir kamera tekniği kullanılarak hayvanların renkleri nasıl kullandığını gözler önüne seriyor. İzlerken doğaya karşı yeni bir bakış açısı geliştirmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız. 🙂

4. The Minimalists: Less İs Now

Çevrenizde hiç çok fazla eşya ile yaşadığınızı fark ettiğiniz oldu mu? Hayatındaki karmaşanın farkına varıp çok iyi pozisyonlarda olan işlerini bırakıp yeni bir hayat felsefesi için yola çıkan iki yakın arkadaşı anlatan bu belgesel sizi de çok etkileyecek. Daha az eşyayla daha kaliteli yaşamanın ne demek olduğunu anlamlandırmamızı hayat amacı edinen bu iki arkadaşı izlerken keyif alacağınızı umuyorum.

5. Uzaylıların Dünyaları

Sona sakladığım bu belgesel belki de en yaratıcı olanlarından biri… Gezegenimizde olan fizik kurallarını, kimyasal tepkimeleri, hayvanların hareketlerini hepsini kopyalayarak öte gezegenlerde bulunan yaşam şartlarına uyarlayarak orada eğer yaşam olursa nasıl yaratıklar olurdu sorusunun cevabını veriyor. Ötegezegenler ve bizim gezegenimizin arasında sık sık gel git yaparak her bölümde dünyamızın ayrı bir özelliğini daha derinlemesine keşfedebiliyoruz. Bizim için mükemmel oranda yaşam şartlarına sahip bu gezegenimizi elimizden kaybetmememiz ve ona daha iyi bakmamız için birçok işaret bulabiliyoruz.

Farkındalık düzeyimi arttıran ve keyifli vakit geçirmemi sağlayan bu programları umarım sizlerde beğenirsiniz. Sizlerde önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle sağlıkla ve bilimle kalın! 🙂

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.