Son Depremler Hakkında Güvenilir Bilgi Veren Siteler

0 114

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Türkiye deprem bölgesinde yer alan bir ülke. Bu nedenle ülkemizde belirli sıklıkta ve büyüklükte sürekli depremler olmaktadır. Depremle yaşamayı öğrenme sürecinde en büyük sorun güvenilir bilgiye erişmektir. Bu nedenle deprem ve deprem sonrası tsunami uyarıları konusunda takip edilmesi gereken siteleri bilmek bu süreçte güvenilir bilgi edinmek için önemli.

Aşağıda son depremler hakkında güvenilir bilgi veren resmi siteler yer almaktadır.

 

  1. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM)

Bu kurumu Deprem Dede olarak tanınan ve deprem konusunda öncü çalışmaları ile bilinen Ahmet Mete Işıkara tarafından biliyoruz. Bu merkezde bölgesel olarak deprem ve tsunami izlemesi yapılarak ilgili kurum ve kuruluşlar herhangi bir risk varlığında hızlıca bilgilendirilmektedir.

Deprem Dede" Işıkara vefat etti

Kandilli Rasathanesi Son Depremler sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden Türkiye’de yer alan sismik hareketleri anlık görebileceğiniz bir harita da bulunmakta. Bu deprem ve tsunami haritasına da buradan ulaşabilirsiniz.

2. AFAD Son Depremler

AFAD acil ve afet durumlarında ilk müdahale bölgesine giden uzman kurumlardan bir tanesidir. Ciddi bir deneyim birikime sahip AFAD aynı zamanda son depremler konusunda güvenilir bilgi veren bir hizmet sunmaktadır.

AFAD’ın Son Depremler adlı sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Depremler beraberinde doğası gereği kaosu getirir. Kaos içinde yanlış bilgilenme durumu kötü amaçlı kişilerce yapılabilmektedir. Bu nedenle sorumluluğu alarak deprem konusunda güvenilir bilgi veren siteleri bilmeliyiz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.