Solunum Hastalarını Takip Eden Girişim: Spirohome

0 802

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sağlık alanında startup sayısı ülkemizde çok az. Sağlık alanında startup oluşturmak ise bir hayli zor. Hal böyle olunca sağlık alanında ki ilerlemeler istediğimiz hızda olmuyor.

Şimdi size sağlık alanında başarılı bir startuptan bahsetmek istiyorum.

Adı: Spirohome

Spirohome bir IoT girişimi yani bir ürünü var. Ürün ise solunum fonksiyon testinin evde yapılabilmesini sağlayan bir spirometri ve senkronize çalışan bir mobil aplikasyondan oluşuyor.

spirohome’un hedef hasta profilini ise astım, koah ve kistik fibrozis hastaları oluşturuyor.

Ayrıca ürün akciğer kapasitesini evde ölçmek isteyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kronik solunum hastalıklarında akciğer kapasitesini ölçmek hayati önem taşıyor. Çünkü akciğer kapasitesinin takibini yapmak hastalar için zor. Spirohome; ilaçların düzenli kullanılmasını ve akciğer kapasitesinin evde düzenli takip edilmesini sağlayarak hastaların konforlu bir hayat yaşamasını sağlıyor. Yapılan klinik çalışmasında ise akciğer hastalarının büyük bir çoğunluğu olumlu geri bildirimlerinde ürün için hastaneye gitmeden doğru ölçüm yapabilmesi, estetik durması ve hijyen faktörü olarak belirtiyor.

Yakın zamanda piyasaya çıkacak olan ürün için şimdiden ön sipariş alınıyor.

Girişimin web sitesinden hizmetleri ve diğer ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda ise girişimin ürünlerini anlatan iki adet videoyu izleyebilirsiniz.

Spirohome sağlık girişiminin iki adet ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerden biri kişisel kullanım için tasarlanmışken diğer ise klinik ortamlarda sağlık çalışanları tarafından kullanılmak amaçlı tasarlanmıştır.

Spirohome Personal

Spirohome Clinic


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.