Sıfır Covid-19 Politikasına Rağmen Çin’de De Omicron Vakası Görüldü

0 2.725

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çin devlet medyasının bildirimine göre, kısa bir süre önce seyahatten dönen 2 kişi de Omicron tespit edildi.

Yerel medya olan Tianjin Daily gazetesinin yaptığı habere göre, Pekin’e yakın Tianjin liman kentinde 2 vakaya rastlandı. Vakalar seyahat dönüşü yapılan zorunlu karantinada tespit edildi. Hastaneye sevk edildi. Ancak öksürük ve ateş olmadığı söylendi.

Çin sıfır Covid politikasını izlemek amaçlı seyahatten dönenleri zorunlu karantinaya alıp test yaptırmalarını zorunlu tutuyor.

Güneyde olan Guangzhou kentinden yapılan açıklamaya göre, Şanghay’da tespit edilen vaka 67 yaşında yaşlı bir erkek hastadır. Karantinası bitince Guangzhou’ ya geri gitmesine izin verildi.

Halk sağlığı alanında tavsiyelerde bulunan Wu Hao’ ya göre iki kişinin teması göz önünde bulundurulduğunda Çin henüz güvenli bir bölge.

Röportaj veren Wu ‘Omicron varyantı korona virüs temelli bir virüs ve yayılma şekli Covid-19’e benziyor.’ şeklinde bir açıklamada bulundu.

Cheng, A. (2021, 12 14). China reports its first omicron variant cases as health experts say zero-covid policy remains effective. The Washington Post: https://www.washingtonpost.com/world/2021/12/14/china-first-omicron-cases/ adresinden alındı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.