Serum Desteğinde NAD+ Terapisi Neden Yapılır ve Nasıl Fayda Sağlar?

0 3.619

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Devam eden Covid-19 pandemi süreci bizi pek çok alternatifi denemeye,  sağlık ile ilgili araştırmalar yapmaya yöneltti.

Günümüzde pek sık bahsedilen İV destekler yani serum ile yapılan destek takviyelerinden NAD Terapisinden bahsedeceğiz sizlere.

NAD Nedir?

NAD veya “Nikotinamid Adenin Dinükleotit”; vücudumuzdaki hücrelerin enerjiyi üretmesine yardımcı olan, doğal olarak oluşan bir niasin enzimidir.

Oksijen ve glikoz eksikliği gibi NAD eksikliği de hücreyi ölüme götürür. Yiyeceklerden aldığımız enerjiyi hücresel enerjiye dönüştürerek yapar. Laboratuvar tarafından üretilen NAD’ın hastalara doktor tarafından verilmesi birçok hastalığın tedavisine destek için umut olmuştur. Hücre enerji düzeyini arttırarak hücrenin hastalığa karşı direncini arttırır. Vücudumuzun savunma mekanizmasını olabildiğince arttırır.

NAD’ın Faydaları Nelerdir?

NAD, ruhsal regülasyonla ilişkili bir nörotransmitter olan vücudunuzun serotonin seviyelerini arttırır ve depresyon ve anksiyete belirtilerini iyileştirebilir. Diğer işlevler arasında NAD, yaşlanmayı geciktirmede önemli bir rol oynar.

NAD, hücrenin enerji üreten elamanı olan mitokondri üzerinde çalışır ve vücut yaşlandıkça kısalan, kromozomların uçlarında bulunan, koruyucu kapaklar olan telomerlerin uzunluğunu arttırır. Vücut doğal olarak NAD üretir; fakat koenzimin genel seviyeleri zamanla azalır. Bu da yaşa bağlı patolojilere yol açan hücresel değişikliklere yol açar. NAD seviyesi yeterliyse DNA hasardan korunmuş olur.

Travma sonrası stres, kaygı, depresyon, kronik ağrılar çeşitli nedenlerle oluşan beyin hasarı, Alzheimer, Parkinson, kanser, Nörodejeneratif hastalıklar (ALS, beyin hücre kayıpları…vs gibi),  alkol ve uyuşturucu madde kullanmak, yaşlanma gibi birçok etken doğal NAD miktarını azalır. Bu durumda vücudumuz yeterince enerji üretemez böylece hastalıklar ve NAD eksikliği hücreleri tahrip etmeye başlar. Örnek verecek olursak ; NAD otomobilin yakıtına benzer, yakıtınız azaldıysa enerji üretemez ve sisteme zarar vermeye başlar.

Daha Fazla Ruh Hali Ve Farkındalık

NAD Terapisi, bireye enerji sağlayarak daha fazla ruh hali ve farkındalık sağlar.

Ayrıca yaşlanma sürecini yavaşlattığı iddia edilmiştir. Ayrıca alınan NAD ile hücrelerin yaşama kalitesi artar ve vücudumuzu yöneten DNA, zarardan kurtulmuş olur.

Esas kullanım amacı hastalıklardan kişiyi korumak olan NAD tedavisi; tedavisi henüz tam yapılamayan ve şifa ile sonlanmayan ALS, dejeneratif beyin hastalığı, beyin felci, şeker hastalığı gibi hastalıklarda yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Amaç enerji miktarını arttırarak; hücrelerin zararını azaltmak ve ölümünü engellemeye çalışmaktır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.