Sağlıkta Şiddete Yeni Cezalar KAMU SPOTU Olsun, Vatandaş Bilsin!

0 1.300

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, yaptığı açıklamada; “Biz Hekimler’in en önemli ve öncelikli sorunlarından birisi; “Sağlık’ta Şiddet”tir.” dedi.

Sağlık’ta Şiddet’in önlenmesine ilişkin Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlar da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un, 27.05.2022 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, Hekim Birliği Sendikası olarak (RTÜK) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na başvurduklarını ve “İlgili Bakanlıklarca ve/veya Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca hazırlanan ve/veya hazırlanmakta olan “Öncelikli Yayın” veya “Kamu Spotu” bulunmaması halinde, Radyo ve Televizyonlarda yayınlanmak üzere Sağlık’ta Şiddet ve Yeni Cezaları konulu “Kamu Spotu” hazırlama konusundaki irade ve kararlılıklarını ilettiklerini” belirtti.

HÂKİM VE SAVCILARA MESLEK İÇİ EĞİTİM VERİLSİN …

Hekim Birliği Sendikası, 27.05.2022 Tarihli Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık’ta Şiddet Kanunu’nun titizlikle ve eksiksiz uygulanabilmesi için, Türkiye Adalet Akademisi’ne de başvurarak, Hakimlere ve Savcılara “Meslek İçi Eğitim” verilmesine dair görüş ve önerisini sundu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.