Sağlık Profesyonelleri Olarak Toplumu Sağlık Alanında Neden Bilinçlendirmeliyiz?

0 1.893

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çünkü sistemde en zayıf halkamız kadar güçlüyüz.

Dünyada ve ülkemizde koronavirüs salgını ile ilgili ciddi krizler yaşanıyor. Salgının etkileri sadece sağlık alanında değil, turizmden tekstile; gıda sektöründen eğitim sektörüne kısa sürede zincirleme bir tepkime gibi etkisini hızla gösterdi.

Bu süreçte sosyal izolasyon, maske kullanımı, hijyen kuralları gibi bir çok şey hayatımıza hızlıca girdi.

Aynı zamanda televizyon programlarında topluma yönelik bilgilendirmeler başladı. Tartışma programları, kamu spotları vs.

İnternet ortamında ise sağlık alanında güvenilir bilgi bulmak zorlaştı. Çünkü ticari kaygılarla yapılan bilgilendirme işlemi ve TIK AVI yapan haber siteleri ile toplumun sadece bilgi bombardımanına maruz kaldığını görüyoruz.

Bu nedenle, insanların tedavi ve bakım sürecinde birincil derecede görev alan sağlık profesyonelleri olarak toplumu sağlık alanında güncel, doğru bilgilerle bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak ve hayat kalitelerini artırmak amaçlı Sağlık Asistanı projesine başladık.

Bu proje ile Türk halkının sağlık okuryazarlık düzeyini yükseltmek istiyoruz.

 

Bu projede; bize, alanı ve uzmanlığı ile ilgili halkı bilgilendirmek amaçlı destek vermek isteyen tüm sağlık profesyonellerini platformumuzda yazar olmaya davet ediyoruz.

Ayrıca hastalarımızı da hastalıkları ve sağlık durumları ile yaşadıkları deneyimleri aktarmak için platformumuzda yazar olarak yer vermek istiyoruz.

Hangi konuda içerik oluşturabilirim?

Bu sorunun yanıtı aslında sizde. Kendinizde saklı bu yanıtı ortaya çıkarabileceğini düşündüğümüz bazı sorular:

  1. Mesleki deneyimlerinizde hastalarınızın en fazla hangi önemli konuda bilgi eksikliği yaşadığını gözlemliyorsunuz?
  2. Mesleki deneyimlerinizde hastalarınızın en fazla hangi önemli konuda yanlış uygulamalara yöneldiğini gözlemliyorsunuz?
  3. Son dönemlerde mesleki hayatınızda en çok “dert edindiğiniz” ve insanları bilinçlendirebilmek adına harekete geçmekten mutlu olacağınız konu nedir?

İçerik üretme yaklaşımımız bir modele dayanmaktadır.

Sağlık Asistanı’nda yazar olmak için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.