Sağlık Konulu Run Filminde Annenin Sizi Şaşırtacak Çarpıcı İfadeleri

0 4.266

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sıkı bir film izleyecisiyseniz bu film tam size göre diyebilirim. Çünkü bu filmin içerisinde her şeyi bulabilirsiniz.

Run filminde dikkatimizi annenin ifadeleri çekmişti. Sizlerle bu ifadeleri paylaşarak sonunu merak etmenizi sağlayacağız. Sonrasında ise filmi izleyerek bu konuda merakınızı söndürebilirsiniz.

**

Korkuyla uyandım. Ağlama sesleri kulağıma geliyordu.

Bebeğim uyanmış, sanırım karnı acıkmıştı ya da hasta mıydı?

Kahretsin o çok hastaydı ve ona yardım etmeliydim bana ihtiyacı vardı. Koşarak aşağı indim. Küçük kızımı kucağıma alıp banyoya girdim. Ateşler içinde yanıyordu termometre 36,0 °C’yi gösteriyordu. Bozulmuştu çocuk ateşler içindeydi. Banyodan çıktık. Onu battaniyesine sardım ve odaya götürdüm. Tüm camları kapattım. Sonra doktora götürdüm. Bana tüm değerlerinin normal olduğunu gösteren bir kâğıt verdi. Kızımın iyi olduğunu söylüyor, çok abarttığımı düşünüyordu.

‘Hayır sen bir anne değilsin beni anlayamazsın Dr. Raun’ deyip hızlıca çıktım odadan.

Bu imkansızdı o çok hastaydı ve bana ihtiyacı vardı. Ne zaman hasta olsa onu farklı doktorlara götürdüm ve bana kızımın hasta olmadığını sadece biraz sakin olmam gerektiğini söylüyorlardı ama o çok hastaydı. Buna inanmaları ve ona tedavi yapmaları için laboratuvar kan sonuçlarını değiştirmeye karar verdim. Çünkü doğrusu buydu. Ona ilaç vermiyorlar ve bu yüzden iyileşemiyordu. Yıllar geçti. Kızım büyüyordu ama hasta bir çocuktu yalnız kalamazdı bana ihtiyacı vardı. Çünkü onun ayakları tutmuyor ve yürüyemiyordu. Tekerlekli sandalye ile onun tüm ihtiyaçlarını ben görüyordum annesi olarak çünkü bana ihtiyacı vardı. Onu birçok doktora götürdüm ve laboratuvar sonuçları artık onun hasta olduğunu kaslarının güçsüz olduğunu söylüyordu ve ona ilaç veriyorlardı.

Ta ki o güne kadar…

Bir gün evde kan sonuçlarını karıştırırken iki farklı sonuç bulana kadar. Araştırmaya başlamıştı. Çünkü benim akıllı kızım üniversite okumak istiyordu. Bu imkansızdı o çok hastaydı. Sonra bir gün araştırmalarına devam ederken ona her gece verdiğim ilacı buldu. Bunu ona doktoru yazmıştı ben ona vermek zorundaydım çünkü iyileşmesini istiyordum ama ikimizde biliyorduk ki bu imkansızdı.

Bir gün uyandığımda evde yoktu. Nereye nasıl giderdi. Kızım eve döndüğünde elindeki ilacın uyuşturucu olduğunu bunu ona yıllardır neden verdiğimi sordu. Ona hasta olduğunu söylesem de beni dinlemedi. Kavga ettik ve o evden kaçmıştı. Yıllar önce kan sonuçlarını değiştirmiştim ve artık doktorlar onun hasta olduğunu söylüyor ve ağrılarına iyi gelmesi için bu ilacı veriyordu. Ancak bu bir narkotikti. Onun kaslarını zayıflatıyor ve onu tekerlekli sandalyeye bağımlı hale getiriyordu. Ama vermek zorundaydım onun bana ihtiyacı vardı hem bu ilacı doktoru yazmıştı ben onun annesiydim. Evden kaçtığında onu çok aradım çocuğumun hasta olduğunu tüm eyalete haber verdim onu bulamadım. Aylar geçti, her gecem zehir olmuştu. Ağrılarım başlamıştı o ilaçtan ağrılarıma iyi gelsin diye alıyordum çünkü onu düşünmekten uyuyamıyordum. Sonra iki ay kadar sonra onu gördüm evet bu oydu. Ona doğru koştum. Gözlerime inanamadım o yürüyordu ve hatta beni gördükçe kaçıyordu. Ona seslendim çok hızlı koşuyordu. Onu bu ilacın o hale getirdiğini düşünmüş ve ilaçlarını artık almıyormuş.

‘Sen hastasın ilaçlarını içmen lazım bana ihtiyacın var hiçbir yere gidemezsin’ diye bağırdım. Ama beni duymuyordu. Özgürlüğüne koşar gibi sevinçle koşuyordu. Hepsi bu kadar. Şimdi beni buradan çıkarın çünkü ben onun annesiyim. Ve onu bulmam gerek.

Dr. Raun: ‘Üzgünüm asıl hasta olan sensin hayal görüyorsun. Kızın hiç hasta olmadı ve sen onun hasta olduğunu hayal ettin. Gidip laboratuvar sonuçları değiştirmek büyük delilik. Akıl sağlığı yerinde olan biri bunu yapmaz ve çocuğa o ilacı vererek onu tekerlekli sandalyeye mahkûm bıraktın. Şizofreni tanısı bu. Üzgünüm asıl hasta olan sensin.’

Hasta bakıcıya seslenir.

‘Onu odasına götürün.’

Anne: Ben hasta değilim bırakın beni kızımı bulmam lazım bana ihtiyacı var diye bağırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.