Sağlık Astrolojisi İle Burcunuzun Hangi Hastalığa Yatkın Olduğunu Öğrenin

2 17.657

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Astrolojinin dallarından biri olan sağlık astrolojisi insanın anatomisinin çalışması ve fonksiyonlarıyla ilgilenir.

Burçların da vücutta temsil ettiği bölgeler vardır ve bize hastalıklar hakkında bilgi verir.

Genetik faktörler, yetiştirilme şeklimiz, yaşam tarzımız, beslenme alışkanlıklarımız sağlığımızı etkilese de doğum haritamızdaki yıldızların dağılımı gezegenlerin düştüğü evler hangi hastalıklara yatkın olduğumuzu belirler.

Yine de bu hastalıklara kesin yakalanırım demek yanlıştır. Gezegenlerin oluşturduğu gerilimli açılar hastalıklara neden olurken, uyumlu açılar genellikle büyük sorun oluşturmazlar.

Hangi burç hangi hastalığa daha yatkın?

Hadi bakalım…

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Baş, beyin, kafatası, gözler, hipofiz bezi ve böbreküstü bezleriyle ilişkilidir. Özellikle baş bölgesi hassas olan koç burçlarının en şikâyet ettiği hastalıklar, baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren ve yüksek tansiyondur.

Öneriler: Aceleci ve telaşlı hareketlerinin sonucu olarak vücudunda özellikle de baş bölgelerini yaralayabilir. Yüzlerinin bir yerinde kesik, yanık veya yara izi de olabilir. Daima gözlerini, kulaklarını, dişlerini ve başlarını iyi korumalılar.

Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boyun, ağız, çene, boğaz, medulla ve beyin sapı (beyin ile omurilik arasındaki yapıları), gırtlak, tiroid, vagus siniri (kafa siniri) ile ilişkilidir. Boğa burçlarının en hassas bölgesi boyun ve ensedir. Tiroid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler ve kulaklarla ilgili sağlık sorunlarıyla daha sık karşılaşırlar.

Öneriler: Soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonları ve ses telleriyle ilgili hastalıklara yakalanma riskleri diğer insanlara göre daha fazla olduğu için bağışıklıklarını yüksek tutmalı ve soğuk içeceklerden kaçınmalılardır. Tiroit bezinin dengesiz çalışması nedeniyle sağlık kontrollerini yaptırırken tiroit testlerini yaptırmaları önerilir.

İkizler Burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

Akciğerler, solunum yolu, eller, kollar ve sinir sistemiyle ilişkilidir. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar görülebilir. Bronşit, zatürre ve astıma yakalanma riskleri fazladır. Sinir sistemleri hassastır. İkizler burçları değişken ruh hallerinden dolayı kısa süreli öfke nöbetleri geçirebilir.

Öneriler: Bronşit ve astıma karşı hep tedbirli davranmalılardır. Havasız kalmaya tahammül edemedikleri için bulundukları ortamları sık sık havalandırıp açık havada yürüyüş yapmak iyi gelebilir. Kolay sinirlendikleri için dinlenmeye ve uyumaya yeterince vakit ayırmalılardır.

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Mide, rahim ve göğüslerle ilişkilidir. Gastrit, ülser, pankreas ve bağırsak iltihapları, hazımsızlık sorunları, depresyon, ruhsal iniş çıkışlar, kadın hastalıkları yengeç burcunun en sık yakındığı şikayetleri oluşturur. Özellikle dolunay günlerinde kendilerini halsiz, mutsuz hissederek hastalık hastası olabilirler. Yönetici gezegenleri Ay olduğu için ve iki buçuk günde burç değiştirdiğinden duyguları sıkça değişip üzüntüyle kendilerini yemeğe verirler. Bu da onları kilo ve mide problemlerine daha yatkın hale getirir.

Öneriler: Stresli ve karmaşık ortamlardan uzak durmaları gerekir. Yemek konusunda dikkatli olmalılardır. Mideleri oldukça hassas olduğu için aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli besinlerden kaçınmalılardır.

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Kalp, dolaşım sistemi, büyük atardamarlar ve torasik omurgayla (köprücük kemiği ile ilk kaburga kemiği arasındaki bölge) ilişkilidir. Kalp rahatsızlıkları, çarpıntı gibi hastalıklara daha yatkınlardır. Fakat aslan burçları sağlam bünyeleri sayesinde hastalıkları çabuk atlatırlar.

Öneriler: Hırslı ve çalışkan olduklarından, çok çalışarak kendilerini zorlamaktan sakınmalıdır. Açık hava sporları, yüksek enerjilerini en faydalı şekilde harcama yoludur. Bu şekilde hem öfkelerini hem de fazla enerjilerini atarak rahatlayabilirler.

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Bağırsaklarla, özellikle de on iki parmak bağırsağı , ince bağırsak, mideyle ve sinir sistemiyle ilişkilidir. Bağırsak sorunları, kalın bağırsak iltihabı, karın zarı iltihabı ve hazımsızlık yaşayabilirler. Psikosomatik (ruhsal sorunlardan kaynaklı bedensel) hastalıklar da görülür. Aslında başak burçları sağlam bir vücuda sahip olduklarından fazla hastalanmazlar. Fakat doğuştan hastalık hastası olduğu için sürekli şikâyet edecek bir şey bulurlar. Aşırıya kaçan takıntılarından dolayı Obsesif Kompulsif Bozukluklara yakalanma riskleri yüksektir.

Öneriler: Bağırsak sağlığı için gereksiz antibiyotik kullanımından kaçınmalılar ve fermente olmuş gıdalara (turşu,sirke,kefir vb) sofralarında yer vermelilerdir. İşe fazla kapılıp dengeli beslenmeyi ve dinlenmeyi ihmal etmemeleri gerekir. Takıntılarından dolayı psikoterapi yöntemlerine başvurmaları önerilir.

Terazi Burcu (23 Eylül – 23 Ekim)

Böbrekler, bel, saç, ciltle ilişkilidir. Böbrek iltihabı, siyatik, lumbago (bel bölgesindeki ağrı) ve bel fıtığına da yatkın olan terazi burçları soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıklara karşı da dirençleri azdır. Çoğunun metabolizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara olan düşkünlükleri fazla kilolara sebep olabilir.

Öneriler: Böbrekleri, omurga ve bel bölgesi çok hassas olduğu için bu bölgelerini üşütmemeye dikkat etmelilerdir. Metabolizmaları yavaş çalıştığı için düzenli egzersiz yapmaları tavsiye edilir. Abur cubur yiyecek ve içeceklerden uzak durmalılardır.

Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım)

Cinsel organlar, kolon, anüs ve mesaneyle ilişkilidir. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları görülebilir. Kalın bağırsak iltihabı, anüste çatlaklar, sistit (mesane iltihabı), cinsel problemler, östrojen ve testosteron hormonlarındaki salgı problemlerine genellikle yatkınlardır. Akrep burçları duygularını çok derinden yaşarlar ve çoğu zaman hastalıklarının teşhis edilmesi zordur. Uzun tahliller ve araştırmalar sonucu neticesiz kalan çok sayıda vaka vardır. Aşırı hırslı olduklarından sinir ve asabiyet görülebilir.

Öneriler: Üreme organları konusunda dikkatli olmaları ve temizliğine önem vermeleri tavsiye edilir. Doktor kontrollerine gitmeleri gerekir. İçinizde biriken kızgınlıkları, enerjiyi, stresi ve yoğun duyguları uygun aktivitelerle dışarı boşaltarak hem stresten kurtulabilir hem de sağlıklı olabilirsiniz.

Yay Burcu (23 Kasım – 21 Aralık)

Kalçalar, bel, uyluklar ve karaciğerle ilişkilidir. Karaciğer problemlerine, romatizmaya eğilimli olan yay burçlarında, diş rahatsızlıkları ve kemik erimesi de görülebilir. Yemek ve içkiye olan düşkünlükleri, zaman içinde hassas bölgeleri olan kalça ve uyluklarda yağlanmaya neden olur.

Öneriler: Egzersizi ihmal etmemeli, çok hassas olan karaciğerlerine dikkat etmeli, alkollü içecekler kullanırken aşırıya kaçmamaları faydalı olur. Karaciğer için faydalı olan besinler (koyu yapraklı sebzeler, enginar, sarımsak vb.) tüketmelilerdir. Kilo problemlerine ve karaciğer hastalıklarına neden olduğu için şekerli gıdalardan uzak durmalılardır.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak)

İskelet sistemi, eklemler, diz kapağı, deri ve dişlerle ilişkilidir. Oğlak burçları ortopedik sorunlar ve romatizmal hastalıklara da müsaitlerdir. Deri hastalıkları, egzama, akne ve döküntüler görülebilir.

Öneriler: Diş bakımlarını ve tıbbi kontrollerini ihmal etmemeleri gerekir. Spora özel zaman ayırmayı prensip edinmelilerdir. Aksi takdirde hareketsizlikten kaynaklanan kemik hastalıkları, eklem tembellikleri sorun olabilir. Derilerinde meydana gelen değişiklikleri göz ardı etmeyip hekime muayene olmaları önerilir.

Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat)

El-ayak bilekleri, topuklar ve dolaşım sistemiyle ilişkilidir. Kova burçları, zehirlenmelere, bacak damarlarındaki varislere, baldır, bilek, kas ağrılarına ve kramplarına yatkınlardır.

Öneriler: Ayakta çok durmamalı, bilekleri çok hassas olduğu için spor yaparken burkulmalara karşı dikkatli olmalılardır. Aynı anda pek çok şeyi birden yapıp koşturdukları için, bu yoğun tempo içinde spora zaman ayırmaya özen göstermelilerdir. Bu hem sinirlerine hem de çok hassas olan metabolizmalarına iyi gelecektir.

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Ayaklar ve lenfatik sistem ile ilişkilidir. Balık burçları hassas oldukları için psikosomatik (ruhsal sorunlardan kaynaklı bedensel) hastalıklara da eğilimlilerdir. Sorunları kafalarına çok taktıkları için uykusuzluk problemi çekebilirler. Yapılan astrolojik araştırmalarda depresyona meyilleri çok olan bu burçların, diğer burçlara göre daha çok intihar ettikleri görülmüştür.

Öneriler: Biraz sıkan ayakkabı bile rahatsızlık verebileceği için ortopedik taban kullanmaları gerekebilir. Ayaklarını dış etkilerden, özellikle soğuktan korumaları gerekir. Uyku düzenlerine dikkat etmelilerdir. Hassas yapıda oldukları için psikoterapi desteği almaları tavsiye edilir.

Sağlık astrolojisi üzerinde çalışan çok az kişi bulunmaktadır. Özellikle Hint diyarlarında sağlık astrolojisi ile ilgilenen kişilere rastlamak mümkündür.

https://medium.com/@aurobindhan/medical-astrology-doctor-of-your-destiny-c48dede5c412 Erişim Tarihi: 25.06.2020

http://www.astrologerghosal.com/ Erişim Tarihi: 25.06.2020

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

2 Yorum Yapıldı
  1. Akcan07 diyor

    Tesekkurler hocam yararli bilginiz icin
    oglak burcuyum romatizmal hastaligim var yorumunuz muthis tam isabet

    1. Tuğçe Demir diyor

      Çok teşekkür ederim

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.