Regl Külodu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

1 7.214

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son zamanlarda yapılan çalışmalarla hijyenik pedlerin hem kadın sağlığına hem de çevre sağlığına verdiği zararlar ön plana çıkmaya başladı.

Peki, biz kadınlar ped yerine ne kullanabiliriz?

Tampon mu?

Onun da kadın sağlığı ve çevre üzerine zararlı etkileri var.

Bunları düşünürken önüme regl külodu ile ilgili bir reklama denk geldim. Vaat ettikleri cazip geldi. Marka kurucusuyla iletişime geçtim. Kendisi de bir kadın girişimci.

Peki, nedir bu regl külodlarının özellikleri, gelin birlikte bakalım!

Adet dönemi boyunca giyilen özel bir iç çamaşırdır. Normal iç çamaşır gibi görünen ve içerisin de ekstra katmanları olan ve sizi rahatsız etmeyen regl külodları ekstra katmanları ve kasık bölgesinde özel kumaşlarla yapılır. giyin yıkayın ve tekrar giyin. Yaklaşık 200 regl gününüze kadar dayanıklı. Bir kez giydikten sonra 12 saatte kadar kullanım sağlıyor.

Regl külodları ayrıca adet akışını vajina içinde tutan dahili koruyucu olmadığından dolayı toksik şok riski yaratmıyor.

Hijyenik pedin çok katmanlı yapısından dolayı yaşam içerisinde rahatsızlık vardır. Regl külodlarında var olan teknoloji ve incelik sayesinde ekstra konfor sağlıyor. regl külodları leke bırakmaz, sızdırmaz, süper emici, nefes alabilen yüzeye sahip, kokusuz ve yıkanabilir dir.

Tek bir iç çamaşırı bir ila dört tampon değerindeki akışı herhangi bir yerde tutabilir. Bu nedenle kullanıcıların kişisel akışa bağlı olarak bir döngü içinde ihtiyaç duydukları çift sayısını keşfetmeleri için denemeler yapmaları önerilir.

Sıradan külodlardan biraz daha pahalı olsa da uzun vadede kaliteli bir yatırımdır. Yıkanıp tekrar kullanılabilirler. Bu, değiştirilmeleri, bir kez kullanılmaları veya lekelendikten sonra atılmaları gereken tamponların ve pedlerin aksine, belirli bir süre için yeni bir dönem külodu seti satın almak zorunda olmadığınız anlamına gelir.

Temizlik dönemi iç çamaşırları oldukça basittir. Kullanımdan hemen sonra bunları soğuk suda durulamanız, ardından hassas bir döngüde makinede 15-30 derecede yıkamanız ve ardından havayla kurumaya bırakmanız önerilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
  1. Haşmet diyor

    40 yıldır regl oluyorum böyle külot görmedim, efsane!

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.