THY’nin 3500 Kabin Memuru Hemşire Mi Oluyor?

2 11.356

Merhabalar,

AIRPORT HABER sitesinde, Türk Hava Yolları’nın koronavirüs döneminde uçuşların iptal olması ile izne ayrılan kabin görevlilerinin işe dönüşlerinin aşamalı olmasından dolayı Türk Hava Yolları tarafından 3500 kabin görevlisinin hastanelerde sağlık görevlisini olması için Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçtikleri belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın bu konuya sıcak bakmadığı ifade edildi. 

Burada ise örnek olay olarak; İsveçli SAS firmasının, 600 civarında kabin görevlisini hemşire olarak görevlendirilmesi belirtilmiştir.

Daha fazla içerik

Atama bekleyen ve işsiz binlerce hemşirenin olduğu günümüzde böyle bir durumun bir kısa bir eğitim vs gibi durumlarla yapılması hemşirelik camiasının bir mensubu olarak uygun görmediğimi belirtelim.

Aşağıdaki görselde AIRPORT HABER sitesinde ilgili haberin hemşireler ile ilgili bölümünü işaretledim.

Mesleğine sahip çıkmak için bu haberin sosyal ağlarda paylaşarak duyurulmasını sağlayabilirsin.

https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thyde-personelle-ilgili-tedbirler-yolda.html Erişim Tarihi: 06.06.2020 Saat: 21:00

2 Yorumlar
 1. Ali Ozan diyor

  Taner Hocam,

  Size katılmakla birlikte hastanelere atama bekleyen sadece hemşirelerimiz değil onlarca unvanda diğer sağlık destek personeli var. Bende onlardan biriyim. Hemşirelerimizin ve diğer sağlık destek personelinin hakkını korumak adına kesinlikle bunun önüne geçilmeli. Bu ütopya gerçekleşirse toplumda büyük ikilik ve infial yaratır. Kabin memurlarının çoğunun beğenmeyeceği o maaşlara ihtiyacı olan insanlar var. İnşallah böyle birşey gerçekleşmez de hem ileride kendileri için hem de sağlık personeli için en iyisi olur.

  1. Sağlık Asistanı diyor

   Merhaba Ali bey,

   Ben bu tarz haberlerin kamuoyu yokloma haberleri olarak değerlendiriyorum. Çünkü küçülmeye gitmesi gereken firmaların bunu işçi çıkardı yerine onları farklı değerlendirdi imajı çizilmesi için bir meslek grubunun üzerinden oyunlar oynanmasına imkan veriyor. Bu durumdan en azından farkında olmalıyız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.