Hemşirelikte Lisansüstü Eğitim Deneyimim

0 155

Senin hocan çok iyi.

Sen çok şanslısın.

Senin hocan sana çok iyi yol gösteriyor.

Bu ve bunun gibi bir sürü cümleler. Bunlar uzadıkça uzar. Evet, benim hocalarım çok iyiler, alanlarında çok başarılılar. Fakat bu bir şans değil onları ben isteyerek seçtim. Onlarla ben bilinçli olarak çalışıyorum.

Sağlık temalı bir üniversite olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden (KSBÜ) lisans mezunuyum. Öğrencilik hayatımda Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu’nun KSBÜ kurucu temsilciliği ve Öğrenci Hemşireler Derneğinde komisyon başkanlığı yaptım. 2020 yılında Gazi Üniversite Hastanesinde işe başladım. Sırasıyla anestezi yoğun bakım, covid-19 yoğun bakım ve üroloji servis hemşireliğini deneyimledim.

11 Aralık 2021 tarihinde Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Yedek üyeliğine seçildim. Sonrasında eğitim hayatımı yine tematik bir üniversite olan Lokman Hekim Üniversitesinde lisansüstü eğitimimle devam ettiriyorum. Halk Sağlığı Hemşireliği alanında uzmanlaşmak istiyorum ve bu yönde akademik başarılar elde etmek için çabalıyorum.

Daha fazla içerik

Türkiye’de her öğrencinin belli başlı istekleri aynı zamanda her danışmanında öğrenciden beklentileri bulunmaktadır.

Öncelikle kendini geliştirmek isteyen bir öğrencinin en büyük hatası “aaa burası çok köklü bir okul “cümlesi değil mi?

Evet orası köklü, başarılı, ekol bir okul olabilir.

Peki, senin isteklerini o okul karşılıyor mu ya da sen o okulun isteklerine uygun musun?

O okulun ekol olması orada sizi mutlu etmeyebilir. Öncelikle kendime hep ileride kendimi nerde görmek istediği mi sordum ve yolumu bulduğum cevaplar ile çizmeye çalıştım. Benim için önemli olan ekol üniversiteler değildi. Önemli olan benim çalışmak istediğim alandaki başarılı hocaların yanında olmaktı.

Ben iyi bir halk sağlığı uzmanı olurken aynı zamanda çok iyi bir araştırmacı olmak istiyordum. Ben aslında bilimi öğrenmek ve bilim için üretmek istiyordum. Bunun içinde kendi istediğim alanda çalışmak istediğim hocaların yanında olmak için fırsatları değerlendirdim. Bugün bilim öğrenme ve üretmek için eğitim hayatımı devam ettirirken çoğu kişinin şans olarak nitelendirdiği şey aslında benim oradaki rastgele bir standarda bırakmadığım gayret ve çabamın sonucuydu. Başladığım lisansüstü eğitim hayatımda üretmek istediğim alanlar ile okuyarak kendime bir alan oluşturmak için çabalıyorum. Daha bilim için üretme yolunun çok başındayım bana bu yolda doğru adımları gösteren hocaların peşinden giderek belki de ilerde onlar gibi başarılı hatta onlardan daha başarılı olup kendimden de daha başarılı öğrenciler yetiştirmem gerektiğinin farkındayım. Eğer ki amacımız bilimin ilerlemesi ve bizde o yolda üretmek istiyorsak kendi hayatımızı ekol yerlere değil kendi isteklerimize göre oluşturmak için çaba harcamalıyız.

Bilim için kendimi yetiştirmemde bana hep yol gösterici olan Sayın Lokman Hekim Üniversitesi hocalarıma ve lisans hayatımda bana katkısı kaçınılmaz olan Sayın Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ndeki hocalarıma çok sevgilerimle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.