Pozitif Düşünmenizi Sağlayacak 5 Öneri

0 2.021

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Beynimizin yapısı bizi hayatta tutmak üzerine kuruludur. Sizin için hayati önem arz etmeyen hiçbir şeyi öğrenmez. Hatta korku yapısı beyni sürekli uyaran en güçlü duygudur. Akşam haberlerinde sürekli olumsuz ve korku duygusunu içeren haberlerin yapılmasını tesadüf olarak algılamamak gerekir. Çünkü bilinçaltımız o korku haberlerini dikkatle izler ve haber kanalları da reyting kazanır.

Ayrıca hayatımızda her şey olumsuz gibi giderken de bunun bir düşünce şekli olduğunu da bilmek gerekiyor. Sonuçta hayat algılanan bir şekilde yaşanıyor. Bu algılar da kalıplaşmış düşüncelerimiz tarafından şekillendiriliyor.

Günlük hayatınızın içinde olumlu düşünemiyorsanız size 5 öneri vermek istiyorum. Ben sürekli uygulamaya çalışıyorum. Faydasını görüyorum. Umarım sizler içinde faydalı olur.

1. Kendinizi olumlu şeylerle çevirin.

Olumlu düşünmenin en önemli yollarından biri, kendinizi olumlu şeylerle çevirmektir. Olumlu düşünceler, olumlu duygular ve davranışları tetikler. Olumlu şeyleri bulmak için, günlük hayatınızda nerede olursanız olun, olumlu şeyleri arayın ve onları fark edin. Olumlu şeyleri fark etmeye başladıkça, zihniniz onları daha fazla aramaya ve bulmaya başlar.

2. Çevrenizi olumlu insanlarla donatın.

Olumlu düşünen insanlarla çevrili olmak, olumlu düşünmenin kalıcı hale gelmesini sağlar. Olumlu insanlar, olumlu düşünceleri, duyguları ve davranışları yayarlar ve sizi de olumlu düşünmeye teşvik ederler. Olumlu insanlar arayın ve onlarla vakit geçirin.

3. Olumlu afirmasyonlar kullanın.

Afirmasyonu ilk kez duymuşsanız ve ne demek olduğunu bilmiyorsanız sizin için tanımlayayım. Afirmasyon; beynimizde yarattığımız veya arzuladığımız şeyleri düzenli tekrarlarla güncel tutmak olarak tanımlanmaktadır.

Olumlu afirmasyonlar, zihninizi olumlu düşüncelere yönlendirmek için kullanabileceğiniz güçlü bir araçtır. Olumlu afirmasyonlar, zihninizde olumlu bir imaj oluşturur ve olumlu düşünceleri tetikler. Olumlu afirmasyonları kullanmak için, kendinize günde birkaç kez olumlu şeyler söyleyin ve onları inanarak söyleyin.

4. Olumlu aktiviteler yapın.

Olumlu düşünmenin kalıcı hale gelmesi için, olumlu aktiviteler yapmak önemlidir. Olumlu aktiviteler, olumlu düşünceleri, duyguları ve davranışları tetikler. Olumlu aktiviteler yapmak için, düzenli olarak egzersiz yapın, kitap okuyun, arkadaşlarınızla vakit geçirin veya hobilerinizi yapın.

5. Olumlu düşünce alışkanlıkları edinin.

Olumlu düşünce alışkanlıkları, zihninizi otomatik olarak olumlu düşüncelere yönlendirmek için kullanabileceğiniz tekniklerdir. Örneğin, negatif düşüncelerinizi fark ederek onları olumlu düşüncelere dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, pozitif bir günlük yazma alışkanlığı kurarak gün içinde yaşadığınız olumlu deneyimleri kaydedebilirsiniz. Olumlu düşünce alışkanlıklarını kurmak için, kendinize düzenli olarak olumlu düşüncelere odaklanmayı hatırlatın ve kendinizi olumlu düşüncelere yönlendirmek için kullanabileceğiniz teknikleri öğrenin.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.