Mısır’da Bilinmeyen Hastalık Covid-19 Varyantı Şüphesi Yaratıyor

0 60

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Mısır’da en az 270 kişi, “gizemli” bir hastalığa yakalandı. Vakalar artarken Rusya vatandaşlarını korumak amaçlı Mısır uçuşlarını kontrollü yapmaya başladı.

Uzmanlar bu gizemli hastalığın Dang Humması olabileceğini tartışırken Covid-19 varyantı olduğu yönünde de şüpheler de bulunuyor.

Mısır’da Sağlık ve Nüfus Bakanlığı, kentin el-Aleqat köyünde hastalarda görülen semptomların tek yönlü olmadığını belirten açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarda semptomların; vücut ağrıları ile başlayan, 3 ile 5 gün arasında süren ateş, kemik ağrısı ve zaman zaman kusma ile mide bulantısını içerdiğini açıklandı.

Bakanlık tarafından vakalar incelenirken çevreden de örnekler alınarak hastalığın nereden kaynaklandığını konusunda araştırmalar yapılıyor.

Hafif ve orta şiddetli semptomlar hekimler arasında Covid-19 varyant şüphesini arttırırken, bazı hekimler bunun sivrisineklerden kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Vakalar hastanede tedavi altına alınırken uyarılar sıklaştırılmış durumda ve salgın sıkı takip ediliyor.

Mısır’daki gizemli hastalık paniğe yol açtı: COVID-19’un yeni varyantı mı? (2023, 07 19). medimagazin: https://medimagazin.com.tr/guncel/misirdaki-gizemli-hastalik-panige-yol-acti-covid-19un-yeni-varyanti-mi-106432 adresinden alındı


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.