Mayo Clinic 24 Yılda 4.000 Karaciğer Nakli Gerçekleştirdi

0 2.279

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Florida’da yer alan ve dünyanın en iyi hastaneleri sıralamasında başı çeken Mayo Clinic’teki nakil ekibi, programın başladığı 1998’den bu yana 4.000’inci karaciğer naklini tamamladı. Florida’daki Mayo Clinic, ülkede bunu yapan altıncı nakil merkezidir.

Organ Nakli Merkezi Başkanı Dr. Burçin Taner, “Bu dönüm noktasına ulaştığımız için gerçekten onur ve gurur duyuyoruz” diyor . Florida’daki Mayo Clinic’te. “Ülkenin önde gelen karaciğer nakli merkezlerinden biri olarak 4.000 karaciğer nakline ulaşmak, 24 yılı aşkın bir süredir hastalarımıza her gün sürekli olarak yüksek kalitede bakım sağlayan özel bir ekibi yansıtmaktadır. Mayo Clinic nakil programlarımızın tümü liderdir. Hasta bakımında yenilikçi yaklaşımlar bu özel nakil için, bağışlanan organı korumak ve başarılı bir sonuç elde etmek için Normothermic Regional Perfusion kullandık. Hastamız karaciğer naklinden iyileşiyor ve nakilden beş gün sonra hastaneden ayrılması bekleniyor. Hastalarımızdan, bu dönüm noktasının bir parçası olan bağışçılara ve ailelerine en içten teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.”

Florida’daki Mayo Clinic, ülkedeki en büyük karaciğer nakli programlarından birine sahiptir.

Mayo Clinic’in Arizona, Florida ve Minnesota’daki kampüslerindeki Karaciğer Nakli Programının toplam hacmi, onu ülkedeki en büyük genel program haline getiriyor. Bugüne kadar, üç Mayo Clinic lokasyonunda yaklaşık 9.500 karaciğer nakli tamamlandı. Florida’daki Mayo Clinic, Karaciğer Nakli Programına 1998 yılında başladı. Program şu anda kalp, akciğer, böbrek ve pankreas nakli gerçekleştiriyor.

https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/mayo-clinic-in-florida-completes-4000-liver-transplants/ Erişim Tarihi: 04.11.2022

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.