Malezyalılar Tarafından Dünyanın İlk Unisex Prezervatifi Üretildi

0 5.509

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Araştırma yaparken çok farklı bir haber ile karşılaştım. Bu haberi sizlerle paylaşmak istiyorum.

İnsanlar arasında dışlanan, unisex bireyler için dünyada ilk kez yara bakım malzemelerinden prezervatif yapıldı. Kadınlar ve erkekler tarafından kullanılabilen bu prezervatif cinsel ilişki için son derece önemli bir koruma sağlıyor.

Mucidi Malezyalı Dr. Tang adında bir kişi. Dr. Tang bu buluş için cinsel yönelimleri her ne olursa olsun unisex bireylerin de korunmaya ihtiyacı ve hakkı olduğunu söylemiş. Ayrıca cinsel yönelimlerinin farklı olması onların hastalıklara ve risklere maruz kalacağı anlamına gelmediği belirtti.

Bu müthiş icadı Dr. Tang “Bu, vajinaya veya penise yapışan yapışkan bir kaplamaya sahip ve ayrıca ekstra koruma için bitişik alanı kaplayan bir prezervatif” şeklinde tanımladı.

Ayrıca bu prezervatifin bir diğer özelliği her iki cinsiyet için de kullanılabilmesi. Yani yapışkanın tek tarafını kullandığınızda öbür kullanımda diğer kısmını açabiliyorsunuz.

Bu unisex prezervatifin adı ise Wondeleaf. Bir kutu Wondeleaf ise 4.18 $ şeklinde bir fiyattan satılıyor.

Dr. Tang prezervatifleri su geçirmez, şeffaf, poliüretan, ince ve esnek yara bakım ürünlerinden yapıyor.

Unisex prezervatiferin birkaç tur klinik denemeden geçtiğini söyleyen Tang bir kez takıldığında hissedilmediğini söylüyor.

Tüm dünya için önemli bir buluş olan bu prezervatifin tüm dünyada yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.

Malaysian gynaecologist invents world’s first unisex condom using wound-dressing material. (2021, Oct 28). abc.net.au: https://www.abc.net.au/news/2021-10-28/malaysian-gynaecologist-invents-unisex-condom/100577936 adresinden alındı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.