Loğusaların Doğum Sonrası Benimsemesi Gereken 3S Yaklaşımı

0 145

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

280 günlük bir sürecin sonrasında doğumunuzu gerçekleştirdiniz.

Gebelik sürecinde yaşadığınız sorunlarla artık rahatlama dönemine girdiğinizi düşünebilirsiniz. Fakat bebeğinizin bakıma muhtaç olması nedeniyle özellikle emzirmek için sık sık uyanma durumunuzdan dolayı uyku sorunları yaşamayabilirsiniz.

Zaten annelik duygusu çocuğa verilen emekle eşdeğer oranda oluşuyor ve gelişiyor.

Doğum sonrası loğusalık döneminde kendinizi iyi hissettirecek bir yaklaşımımız var. Bunun adı 3S yaklaşımı..

3S yaklaşımı, baş harfleri S ile başlayan 3 tane kelimeden oluşuyor. Bunlar;

  • Sevgi ver
  • Süt ver
  • Süslen

Bunları tek tek irdeleyelim.

Sevgi Ver

Artık bir bebeğiniz var ve size muhtaç. Bebeğinize vereceğiniz sevgi ile bebeğinizin sağlıklı gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Süt Ver

İlk 6 ay anne sütünün önemini biliyorsunuzdur. Anne sütü bebeğinizin ilk yaşam yıllarında en temel besinlerinden biridir. Bu nedenle bebeğinizi sık sık emzirmeniz gerekmektedir. Anne sütü alan bebeklerin immün sistemleri daha güçlü olmaktadır.

Süslen

İlk iki madde kadar önemli bir maddemiz bu. Çünkü, doğum sonu annelerin kendilerini daha iyi hissetmesi için süslenmesi gerekmektedir. Süslenmek kişiyi iyi hissettirerek olumlu bir psikoloji oluşturarak doğum sonrası oluşabilecek sorunların üstesinden gelmesinde fayda sağlar.

Loğusalık dönemi önemlidir. Önemli olmasının nedeni ise; bir bebeğe bakım verme sorumluluğu ile normal hayatınıza dönme aşamasını içerir. Bu dönemde çok az da olsa doğum sonu depresyon yaşayan anneler olabilmektedir. Loğusalık dönemini sorunsuz yaşamak için 3S yaklaşımını benimsemeniz önem arz etmektedir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.