Lazer Terapisi İle Ağrı Tedavisi Nasıl Yapılır?

0 2.161

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün size ağrı tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız yüksek yoğunluklu lazer terapisinden bahsetmek isterim.

Yüksek frekans ve yüksek yoğunluğu ile derin dokuya etki eden lazer ışınları kasılan kasları gevşetmekte ve kişiyi rahatlatmaktadır. Vücutta en çok ağrıyı yapan durum kasların kasılı kalması yani spazmlarıdır çeşitli nedenlerle görülebilmektedir ve hemen hemen her insan hayatında belirli dönemlerde ağrı çekmektedir

Lazer Terapisi ile ilgili pek çok araştırma bulunmaktadır. Potansiyel uygulamaları çoktur ve birçok kişi cerrahiye alternatif olarak bu tedavi seçeneğine yönelmektedir. Derin doku lazer tedavisinin non invaziv doğası cerrahi girişimlere mükemmel bir alternatiftir. Hem akut hem de kronik durumları ele almak için kullanılmaktadır.

Ağrı alanında çalışan uzmanlar tarafından kullanılan lazer terapi, enflamasyonu ve derin doku rahatsızlıklarını gidermektedir. İlgili doku ve kas kitlesine derin ışınlar verilerek etkinliğini yoğunlaştıran doğru miktarda enerji sağlar. Derin doku lazer tedavisi, iyileşmeyi ve doku yenilenmesini uyarır ve hızlandırır, enflamasyonu azaltır ve normal hücresel işlevi eski haline getirir.

Lazer Terapisi Hangi Ağrı Durumlarında Kullanılmaktadır?

 • Boyun, sırt ve omuz ağrısı
 • Bel ağrısı
 • Diz ağrısı
 • Fıtıklar ve disk sorunları
 • Siyatik
 • Burkulma ve incinme gibi yaralanmaları
 • Tendinit
 • Ayak ve ayak bileği problemleri
 • Karpal Tünel
 • Fibromiyalji
 • Kronik ağrılar

Lazer Terapisi, uygulanan bölgedeki dokuların derinlerine ulaşarak; o bölgedeki dolaşımı hızlandırır dolaşımın hızlanması ile hissedilen ağrı kademeli olarak azalmaya başlar. Lazer terapi travmalı dokuları tamir eder ve ödemi yok ederek vücudun kendi hücrelerini aktive eder. Uygulanan dokularda bir dizi fizyolojik reaksiyona neden olur. Ağrı ile ilgili bozulmuş algı mekanizmasını düzenler.

Yıpranmış veya travmaya uğramış dokunun, tüm derinliklerinde enflamasyonu yani doku ödemini yok eder. Tedaviyi uygulayan uzman cihazı kişinin ağrısının bariz hissedildiği noktalardaki yoğun kas spazmlarına odalar ve derin lazer atışları ile spazmların çözülmesini sağlar.

Ağrılarda Lazer Tedavisi Kullanmanın 5 Faydası

Çok sayıda uzman, ağrı tedavisinde belirgin terapötik etkileri olan klinik prosedürlerde lazer tedavisini kullanmaktadır.

1. Yan Etki Olmadan İltihabı Ve Ağrıyı Azaltır.

Yapılan çalışmalara göre, terapide lazer kullanımı risk taşımaz. Bununla uzun vadede herhangi bir yanma riski veya sağlık sorunu olasılığı yoktur. Lazer tedavisi gören hastalar, uzun süreli ağrı kesici rapor etmişlerdir. Uygulama esnasında rahatsız edici bir his hissedilmemektedir.

2. Akut Ve Kronik Durumlarda Etkilidir.

Daha hızlı iyileşme için tedaviyi mümkün olan en kısa sürede uygulamak en iyisidir. Enflamasyon ne kadar erken azalırsa, iyileşme süreci o kadar erken başlayabilir. Kronik rahatsızlıkları olanlar için lazer tedavisi, bunlarla ilişkili kalıcı ağrı ve enflamasyonu gidermeye yardımcı olmaktadır.

3. Tedavi Özelleştirilebilir Ve Ayarlanabilir.

Lazer tedavisi, her hastanın özel ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen çok yönlü bir tedavidir.

4. Hastalar Tedavi Sırasında Kendilerini İyi Hissederler.

Hastalar yatıştırıcı bir sıcaklık hissettiklerini bildirir ve derin doku lazer tedavisi alma deneyiminin keyfini çıkarırlar. Lazer, dokulara nazikçe nüfuz eder ve terapötik hissettirirken, aynı zamanda vücudun ödemi ve ağrıyı azaltmak için rejeneratif yeteneklerini arttırır.

5. Hızlı Tedavi Seansları

Lazer tedavisi ağrısız ve hızlıdır. Eğitimli ve bilinçli uzmanlar tarafından kullanılabilir. Lazer ışını dokunun 6 ile 8 cm altına geçebilmektedir. Uygulama esnasında ağrıda azalma hissedilmektedir. Lazer terapinin ne sıkla uygulanacağını kişinin muayene bulguları belirlemektedir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.