Kaş Şeklini Değiştirmenin Doğru Adımları Nelerdir?

0 123

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son yıllarda kaş bakımı hem kadınlar hem erkekler için son derece önemli hâle geldi. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden saç ekimi gibi kaş ekimi için de birçok insan geliyor. Kaş sadece estetik amaçlı değil aynı zamanda yüzün en önemli tamamlayıcısıdır. Bu nedenle yapılan her işlem için iyi düşünülmesi gerekiyor.

Bana gelen maillerde ve mesajlarda en sık sorulan soruların başında “Saç dökülmesi için tedavi yöntemleri ve kaş ekimi nasıl olur?” soruları geliyor. O yüzden bugünkü köşeyi kaş ekimine ayırdım.  Saç dökülmesi tedavi yöntemlerini ise daha sonra ele alacağız.

Kaş Ekimi Kimlere Yapılır?

Bazen güzel olması için verilen uğraşlar uzun süreli pişmanlıklara neden olabiliyor. Özellikle yüzde yapılan uygulamalarda sık sık buna şahit oluyoruz. Çok sık kaş almaktan, hatalı microblading işlemleri yapmaktan ve sildirmekten kaynaklı sorunlar zamanla kaş ekimi ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Kaşlar yüz şeklini ve ifadeyi tamamen değiştirir. Kaşa uygulanan işlemler sadece estetik kaygıyla yapılmaz, kaşımızın aynı zamanda gözlerimizi korumak gibi bir görevi de vardır.

Kaş ekimini hem erkekler hem de kadınlar tercih etmektedir. Kaş ekimi için öncelikle kaş ekilecek bölgenin kaşa ihtiyacı olması gerekir. Günümüzde birçok kadının tercihi kaş kontörü ya da kaş ekimi ile eksik ya da seyrek olan kaşlarını tamamlamaktır.

Kaş Kontörü Nasıl Olur?

Kaş kontörü yapılıp memnun kalmayarak lazer ya da başka kimyasal ilaçlarla silindiğinde deriye oldukça hasar verir. Aynı kaşa defalarca uygulanan kontur işlemleri sebebiyle o bölgeye yapılan kaş ekimi işlemi istenilen başarıya ulaşamayabilir. Ancak farklı sebeplerle kaşları dökülen insanlar, ilk olarak kaş ekimi yaptırdığında kalıcı çözüme ulaşmış olur. Kontur yaparken derinin içine bırakılan boyalar zamanla renk değiştirip dağılabilir. Dolayısıyla bu uygulamanın hem kaliteli ürünlerle hem de alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Kaş uygulamaları için işlem yapılacak yerin araştırılması da faydalı olacaktır.

Kaşlarından Memnun Olmayanlar Ne Yapmalı?

Öncelikle uzman bir kişiyle kaşa yapılacak işlem belirlenmelidir. Botox veya kaş asma gibi yöntemler kaşların şeklini değiştiren uygulamaların başında geliyor.

Kaşların şeklinden memnun olmayanlar toparlayabilir, ancak dökülmüş kaşlar için bu yeterli değildir. Öncelikle kaşların döküldüğü alana yoğun kaş görüntüsünü vermek gerekir.

Yoğun Kaş Görüntüsü İçin Kullanılan Yöntemler

Yoğun kaş görüntüsü için kaş ekimi ve micropigmentasyon olmak üzere kullanılan iki yöntem vardır. Kaş ekimi tıpkı saç ekimi gibi lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir ve ense bölgesindeki saç kökleri donör olarak kullanılır. Bu kalıcı yöntemi ünlülerinde tercih ettiğini sık sık duyuyoruz.

Kaşlarımız yüzümüzün hatlarını belirler. Belli bir ölçüsü vardır yani göz çevremiz ve burun kenarlarımız dikkate alınarak ölçüm yapıldığında kaşlarımızın uç kısımlarının bulunması gereken yer belli bir ölçüde estetik kuraldır.

2021 Kaş Trendi

Her insanın kaş şekli kendine hastır. Bir Japon ile bir Fransız’ın kaş yapısı birbirine benzemediği gibi, aynı milletten olan kişilerinde kaşları birbirine benzemez. Dolayısıyla her millete her yüz şekline şu kaş uygundur diyemeyiz.

Seneler önce çok moda diye incecik alınan kaşlar yıllar sonra moda değiştiğinde pişmanlık yaratır çünkü kalın bir kaşı inceltebiliriz ama ince bir kaşı kalınlaştırmak hiçte kolay değil. Bu noktada bazen kaş uygulamaları son çare olabiliyor. Son yıllarda doğal görünen kaşlar ya da daha kalın kaşlar tercih ediliyor. Bu durum kaş ekimine olan ilgiyi de artırdı.

Kaş Uzatan Yağlar

Kaş bakımında doğal yağlardan faydalanmak mümkün. İçeriğinde vitamin ve protein bulunduran doğal yağlar bir uzmandan tavsiye alınarak kullanılabilir. E ve A vitamini içeren besinler de tüketilebilir.

  • Zeytinyağı
  • Badem yağı
  • Argan yağı
  • Biberiye yağı
  • Hint yağı
  • Hindistan cevizi yağı

Yüz Şekline Göre Doğru Kaş Modelleri

En güzel kaş modeli elbette kişinin yüzüne yakışan modeldir. Bu nedenle öncelikle seçilen kaş tipinin yüze uygunluğu tartılmalıdır.

Uzun yüz hatlarına sahipseniz düz ve kavissiz bir kaş modeli seçmek daha güzel gösterecektir. Kaşların kenarları doğal bırakılmalıdır.

Kare hatlara sahipseniz yuvarlak ve kavisli kaşları tercih edebilirsiniz. Çok kalın olmayan ve abartılı olmayan kavisler de kullanılabilir.

Oval yüz hatlarına sahipseniz yüzde doğal görünümü bozmayan klasik kaş tipi tercih edilmelidir. Tamamen düz ya da çok kavisli kaşlar doğal olmayan ya da yorgun görünen bir yüz ifadesine neden olabilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.