Kanser Hastalıklarına Odaklanarak İlaç Sektörüne Veri Sunan Girişim: Vinehealth

0 2.923

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Size bu haber yazımda Ocak 2020’den bu yana 15.000 kez indirilen ve kanser hastalarının hayatını kolaylaştıracak bir uygulama girişiminden bahsedeceğim.

Kanser hastalarının yaşam kalitesi son derece önemlidir. Buna yönelik Londra merkezli kurulan Vinehealth, ilaç sektörüne olası tedaviler hakkında bilgi sunmayı amaçlamakta ve kanser hastalarının hayatını kolaylaştırmaktadır.

Kanser hastalarının yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik 2018 yılında Vinehealth dijital sağlık girişimi projesidir kurulmuştur. Şimdilerde İrlanda ve Birleşik Krallık üzerinden giden bu girişim önümüzdeki günlerde ABD’ de de etkin olarak kullanılacaktır.

Vinehealth, kanser hastalarına bireyselleştirilmiş destek sunan bir uygulama geliştiriliyor. Üstelik hastadan bireysel verileri toplarken ilaç geliştirme ve klinik değerlendirmeye yönelikte bilgi toplamayı sağlıyor.

Kurucu ortakları bu dijital sağlık girişimi hakkında kanser hastalarının izole bir yaşam sürdüğünü ve sağlık sisteminin karışık olmasının onları son derece etkilediğini söylüyor.

Bu noktada ne kadar önemli ve hepimizin dile getirdiği bir sorunun projeleştirilmesinin bizlere sağlayacağı katkının yanında onkoloji hastalarının daha çok tedaviye ve bakıma katılmalarını sağlaması da ayrı bir güzellik…

Rayna Patel (CEO) ve Georgina Kirby bu sağlık girişimini kurarak kanser hastalarının ihtiyaç duyduğu güvenli bilgiyi sağlayabileceklerini ve uygulama üzerinden edinebileceklerini söylüyor.

İlaç Sektörüne Önemli Veriler Sağlıyor

Bu şirket ilaç şirketlerine de hasta destek programlarını geliştirmek üzere veriler sunmaktadır.

Vinehealth dijital sağlık girişiminde bilgiler nasıl toplanıyor? Sorusunu duyar gibiyim…

Üstte bahsettiğimiz gibi tamamen dijital sağlık temelli bu girişimde kağıtlarla toplanan tüm kâğıt tabanlı anket verileri dijitaldir.

Hastaların semptom ve ilaçlara yönelik geri bildirimleri ilaç gelişimine son derece önemli katkı sağlamaktadır. Sadece ilaç şirketlerinin değil sağlık çalışanlarının da hastayı takip edip herhangi bir ilaç kaynaklı sorun yaşandığında takibi kolay yapması adına önemli bir girişimdir.

Bu girişimin detay çeken kısmı ise, yüzlerce hasta ve onkolog tarafından geliştirilmesidir.

Vinehealth kullanıcılarına tedavi ve yaşam tarzına yönelik olumlu bildirimlerde göndermekte.

Bu uygulamanın sınırsız faydası olacağını şimdiden öngörebiliyorum. Sağlık camiası için etkili sonuçlar getirmesi dileğiyle…

Sözen, S. (2022, 02 14). Kanser hastalarına odaklanarak ilaç sektörüne önemli veriler sunan girişim: Vinehealth. egirisim.com: https://egirisim.com/2022/02/14/kanser-hastalarina-odaklanarak-ilac-sektorune-onemli-veriler-sunan-girisim-vinehealth/ adresinden alındı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.