Kadınların Mutlu ve Sağlıklı Bir Seks İçin Bilmesi Gereken 6 Şey

0 17.275

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ruh halinize girme veya orgazma ulaşmada sorun mu yaşıyorsunuz?

Çözüm, yatak odasında neyi sevdiğinizi bilmek kadar basit olabilir.

İşte kadınların cinsel yakınlıktan zevk almalarına yardımcı olabilecek 6 ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Cinsel yaşamın faydaları yatak odasının ötesine uzanır.

Araştırmalar, düzenli ve seviyeli cinsel ilişkinin kalp sağlığınızı ve bağışıklığınızı artırabileceğini belirtmektedir. Ayrıca, partnerinizle düzenli cinsel ilişki, sağlıklı bir ilişki için samimi bağlantıların oluşmasını sağlar.

Cinsel istek genel sağlığınızın bir barometresidir.

Düşük bir libidonuz var ise genellikle başka bir sorun duygusal veya fiziksel olarak sizi etkiliyor olabilir.

Peki, cinsel ilişkilerde yatak odası bariyerlerini nasıl aşabilir ve çarşaflar arasında daha fazla enerji yaratabilirsiniz?

1. Yatak Odasında Neyi Sevdiğinizi ve Sevmediğinizi Bilin

Yatakta keyif almanız gereken ilk şey, neyi sevdiğinizi bilmek.

Yatakta kendinizi tanımak için aşağıdaki sorulara cevap vermeniz gerekmektedir.

  • Sizi yatakta ne iyi hissettiriyor?
  • Sizi yatakta ne harekete geçiriyor?
  • Sizi yatakta ne engelliyor?
  • Sizi yatakta neler uyarılmanızı sağlıyor?
  • Yatakta beğendiğiniz pozisyonlar neler?
  • Sizinle aynı frekansta ilerleyebilen bir kişiyle mi birliktesiniz?

Ayrıca, bu yönlerinizi partnerinizle konuşabilmenizin önemli olduğunu belirtelim. Çünkü, kaliteli bir seks hayatınızın olması için partnerinizle bu yönlerinizi tanımalısınız.

Örneğin; partnerinize, seks yapmadan önce bir fantezinizin olduğunu söyleyebilirsiniz. Burada uyandırıcı, uyarıcı bir dil kullanarak sizi seks yapmak istediğiniz cinsiyete yönlenmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca mastürbasyon kadınların yatakta neyi sevdiklerini öğrenmelerine ve cinsel olarak daha güçlenmiş hissetmelerine yardımcı olabilir.

2. Ana Odaklanın ve Düşüncelerinizi Ayarlama Becerisi

Yüksek stresli yaşam tarzlarımızla, romantizme odaklanmayı tercih ettiğimizde bile dikkatimizin dağılması olağandır. Ancak özellikle kadınlar için, anı yaşamaya odaklanmak önemlidir.

Burada yapmanız gereken; beyninizi gerçekten devre dışı bırakmak ve rahat bir yerde olmaktır. Böylece tam uyarılma ve orgazm yaşayabilirsiniz.

Örneğin, meditasyon yapan kadınların cinsel işlev ve arzularının daha yüksek düzeyde olduğunu gösteren kanıtlar mevcuttur.

Kendinizi hala yapılacaklar listeniz hakkında daha fazla ve yatak odasında neler olduğu hakkında daha az düşünceleriniz var ise hayal kurmak odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız fantezi kurarak, endişeli beyninizi kapatabilirsiniz. Fantezi kurmak bu konuda gerçekten güçlü bir yoldur.

3. Pozitif Beden İmgesi ve Cinsel Özgüven

Bir kadın vücudu hakkında iyi hissetmiyorsa, cinsel ilişkiden zevk alması daha zor olabilir. Araştırmalar, vücut imajı, fiziksel durum, cinsel çekicilik ve cinsel aktivite sırasında vücudu ile ilgili düşüncelerin kadınlarda cinsel tatmin ile ilişkili olduğunu belirtmektedirler.

Yine araştırmalarda, egzersiz sıklığı ve fiziksel uygunluğun çekiciliği ve enerji seviyelerini artırdığı ve her iki partnerin de kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığını görülmektedir.

Kendileri hakkında daha iyi düşünenler ve hissedenler, cinsel olarak arzulandıklarını algılayabilir ve cinsel olarak daha iyi performans gösterebilirler. Bir iki kilo vererek de bu konuda değişim olduğunu fark edeceksinizdir.

4. İlişkinizde Güven ve Duygusal Güvenlik

Sosyal ilişkilerinizde olduğu gibi seks hayatınızda da partnerinizle bağ kuramama sorunu yaşayabilirsiniz.

Ayrıca partnerinizin sadakati konusunda endişelenebilirsiniz. İlişkinizin sağlıklı bir ilişki olabileceğini düşünüyorsanız, bunu tekrardan ele almanız önemlidir.

Sekste partnerler birbirine güven vermeli ve samimi olmalıdır.

Bu durum kadınlar için daha önemlidir. Çünkü, kadınlar daha duygusal bağlanmaya yatkındırlar.

5. Partnerinizin Cinsel Sağlık Durumunu Bilmek

Çoğu kadın cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı test yaptırmaz. Nedeni ise cinsel aktivitelerinin duyularak sosyal bir sorun haline gelmesidir. Cinsel yolla bulaşıcı hastalıkların sık partner değişimi ile arttığı günümüzde partnerinizin cinsel sağlık durumunu bilmeniz önemlidir. Çünkü bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar kadınlarda kısırlığa neden olabilir.

Partnerinizin geçmiş cinsel ilişkilerini sorarak korunma cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kendinizi koruyabilirsiniz. Partneriniz sizinle bu konuları konuşmak istemiyor ise o sizin için uygun bir partner olmayabilir.

Ek olarak doğum kontrol yöntemlerini bilinçli bir şekilde kullanmak da cinsel sağlık durumunuz için önemlidir.

6. Güvenli ve Doğru Cinsel Sağlık Ürünleri Kullanımını Bilmek

İleri yaştaki kadınların vajinal kuruluk yaşama eğiliminde olduğu yaygın olarak bilinmesine rağmen, genç kadınlarda da vajinal kuruluk görülebilir. Böyle bir durumda cinsel birleşme esnasında kayganlaştırıcı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta doğal, su bazlı kayganlaştırıcı kullanmanızdır. Kayganlaştırıcı sürmeden önce ön sevişmenin uzun sürmesi de vajinal kuruluğu azaltabilir.

Seks fiziksel, psikolojik ve zihinsel bir süreçtir. Buradan tamamen bir kadın olarak hazır olmak her cinsel aktiviteden tatmin olarak ayrılmanıza neden olacaktır.

Unutmayın, sağlıklı bir seks hayatı sağlıklı bir hayatın anahtarıdır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.