Kadın Sağlığında Yeni Bir İnovasyon: Regl Külodu

0 849

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kadınların her adet gördüğünde birkaç günün zorlu geçtiğini biliyoruz. Özellikle kanamanın fazla olması nedeniyle sosyal hayatın içerisinde ciddi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu soruna Reyhan hanım bir çözüm getirmiş. Bu röportajımı da kadınlar için geliştirdiği regl külodunu konuştuk.

Bu güzel röportaj için Reyhan Miray Reyhan hanıma teşekkür ederiz.

İyi okumalar dilerim.

Gülizar Kolay: Reyhan Hanım, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Reyhan Miray Reyhan: Ben Reyhan Miray Reyhan, 3 Mart 1990 ‘da İzmir de doğdum büyüdüm. Üniversite eğitimimi Başkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans eğitimi üzerine alarak mezun oldum. Mezun olduktan sonra özel bir şirkette vergi danışmanı olarak bir süre çalıştım.

Gülizar Kolay: PEDDON kadın sağlığında yeni bir inovasyon. Bu hikâye nasıl başladı?

Reyhan Miray Reyhan: Kariyerime finansal alanda devam ederken babam hastalandı. Babama demans teşhisi konuldu. Bizi ailece yıkan bir haber oldu. Bu süreçler devam ederken bir medya şirketinden bir iş teklifi aldım. Fakat fark ettim ki kurumsal bir firmada ne vergi yapmak ne de finansal bir işle uğraşmak istiyordum. Bunun üzerine farklı sektörler de arayışlar girdim. Bu arayışı devam ettirmeye başladım. Satış ve pazarlama olmak üzere çeşitli kurumsal firmaların çeşitli kanalların da çalışmaya başladım.

Gülizar Kolay: Kariyerinizi oluşturmanız sırasında birçok farklı düşüncelerde gidip gelmişsiniz. Anlaşılıyor ki girişim fikriniz de bu düşünceler üzerinden devam etmiş. Girişim fikrinizin ortaya nasıl çıktığından bahseder misiniz?

Reyhan Miray Reyhan: Bu sektörde başrol oynamamı sağlayan etken Babamın hastalığıydı. babam alzheimer hastasıydı. Babamı hastaneye yatırmak zorunda kaldık ve hastaneye yattığında babamın yatak yarasıyla tanıştım. Babamın yatak yarası problemlerinden dolayı çektiği acılar beni baya üzüyordu ve o gelişen yatak yaralarına bir çözüm bulmam gerekiyordu. Bunun üzerine bazı fikirler geliştirmeye başladım. Evde bir dikiş makinesi ile iç çamaşırı yapma fikri aklıma geldi. Bunun için de gerekli malzemeleri bulmaya koyuldum ve dikiş makinesiyle iç çamaşır dikmeye başladım. Yaptığım iç çamaşırları kendim üzerinde deneyerek çeşitli değişiklikler yaptım. Bu iç çamaşırını kendi regl dönemlerimde kullanarak test ettim ve gerçekten de işe yaradığını, bu da beni mutlu etti.

Gülizar Kolay: Anladım. Peki sonraki gelişim evreleri nasıl devam etti?

Reyhan Miray Reyhan: Aslında biz kadınlarında Regl günlerinde böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu düşündüm. Âmâ amacım bu ürünün sürdürülebilir olmasını yani yıkanabilir olmasını sağlamaktı. Bunun için de bir patent başvurusu yaptım. Hangi kumaşları kullanabilirim diye araştırmalar yapmaya başladım ve eğitimlere katıldım. Ürünün üzerine birkaç ekleme yaptım. Tanıdığım bir tekstilcinin atölyesinde de ürünü son formuna kavuşturdum. Son bir yılda çeşitli eklemeler yaparak ürünün daha iyi formunu sunmak için çalışıyoruz.

Gülizar Kolay: Peki bize ürün hakkında bilgi verebilir misiniz?

Reyhan Miray Reyhan: Hijyenik ped, tampon vb ürünlerin kadın sağlığına ve çevreye olan zararlarını biliyoruz ve çeşitli araştırmalar da bunları destekler nitelikte. Ayrıca bu ürünleri kullanan kadınların Regl günlerinde duyduğu rahatsızlıkları da bilmekteyiz. Bizim asıl amacımız kadınların bu özel günlerinde gerekli konforu sağlayarak yanlarında olmaya çalışmaktır. Ürün tüm kanama, akıntı ve sızıntıları önlemek üzere tasarlanmıştır. Normal bir iç çamaşırı gibi ince ve asla kıyafetlerin altında belli olmaz. ortalama 6-8 saat giyilebilir.

Sonradan yıkayıp, kurutup tekrardan giyilebilir. Kullandığınız her bir hijyenik ped 25 yılda Dünya’dan yok oluyor ve bu süreçte canlıların sindirim sistemlerine zarar veriyor. Satın aldığınız her bir Peddon Külodu ile sürdürülebilir devrimin bir parçası oluyorsunuz; kendinizi, hiç tanımadığınız birçok canlıyı ve gezegenimizi koruyorsun! Bu regl külodunu bütün kadınlar kullanabilir. Uygun koşullar da yıkadığınız müddetçe de uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Reddon

Gülizar Kolay: Ürün ile vermek istediğiniz hizmetin amacı nedir?

Reyhan Miray Reyhan: Dünyamızı güzelleştirmeye kendimizden başlıyor ve ‘Her Günüm En Özel Günüm’ anlayışını ortaya koyuyoruz. Kadınların daha özgür, mutlu ve özgüvenli oldukları bir yaşam hayaliyle yola çıkan Peddon Regl Külodu, sevgili kadınlarımızın keyfini kaçıracak durumları ortadan kaldırıyor. Sevgili kadınlarımızın ‘Akışına Bırakacağı’ bir dünya hayaliyle üretmeye devam ederken daima onları düşündüğümüzü bilmenizi istiyorum. Spor yaparken, yürürken, otururken ya da uyurken kadınları rahatsız edecek her duruma ‘Peddon Regl Külodu’ ile ‘Dur!’ demeniz için daha iyisini amaçlıyor ve çalışıyoruz. Günlük yaşamınızda sizi endişelendiren ‘acabaları’ bir kenara bırakarak özgürce hareket edeceğiniz günler için Türkiye’nin İlk Regl Külodu Peddon, hep yanınızda olacak!

Gülizar Kolay: Peki Türkiye’de ilk ‘REGL KÜLODU MARKASI‘ olarak hangi mesajla sonlandırmak istersiniz?

Reyhan Miray Reyhan: Neler yasadığınızı iyi biliyoruz ve sizleri çok iyi anlıyoruz…

Regl olduğu için okulda ağlayan, is yerinde regl stresi yasayan, yan yana yürürken arkadaşınıza dönüp “Bakar mısın altıma geçmiş mi?” diye soran, kaşıntıdan tahrişten usanan Kadın da sizsiniz; kahkaha atarken altını ıslatıp kahkahanın rahatlığından uzaklaşmak zorunda kalan Kadın da… Artık Peddon’unuzla her şey çok farklı olacak…

Unutma “Sizler değişirseniz Dünya da değişir…’

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.