İlaçsız Baş Ağrılarını Gideren Girişim: gammaCore

0 9.518

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gündelik hayatta bizi en çok etkileyen şey çoğu zaman gün sonu baş ağrısıdır. Bu kronik sinüziti ve migreni olanlar için daha da büyük bir sorundur. Hepimiz bu sorunun çözümü için ilaçlara (parasetamollere) yöneliriz. Bazılarımız ise ilaç kullanmayı sevmez ve doğal yöntemlerle geçirmeye çalışır. İlaç dışı (masaj, basınç uygulamak, bantla sarmak, uyumak vs.) yöntemlerle geçirmeye çalışırız. Ancak bu şekilde de ağrı uzun bir sürede dağılmaya başlayacağı için uzun süre ağrı çekmeye devam ederiz.

Sağlık alanındaki inovasyonlardan biri gündelik hayatta bizi bu ağrıdan kurtaracak bir ürün geliştirildi: gammaCore.

Kendisi bir ilaç değil.

Hiçbir yan etkisi yok.

Kullanımı kolay.

Herkese hitap ediyor.

Migren ve küme baş ağrısı ağrısı için güvenli ve etkili bir tedavi seçeneği sunan gammaCore (nVNS), patentli, nazik elektriksel uyarı ile vagus sinirini aktive eder.

gammaCore (nVNS) Vagus Sinirini Uyarır.

İlişkili Diğer İçerikler

Vagus siniri, kafada bulunan ve çeşitli parçalardan oluşan önemli bir grup sinirdir. Bu sinirin uyarılması sinirlerin işlevselliği konusunda birkaç farklı yönden yardımcıdır. Vagus siniri, beyniniz ve vücudun birçok bölümü arasında önemli bir iletişim yoludur. Ağrının düzenlenmesinde önemli bir rol oynar.

Örneğin, küme tipi baş ağrısının giderilmesinde gammaCore, elektriksel titreşimleri ile hastayı oldukça şiddetli baş ağrılarından kurtarabilir. gammaCore ile non-invaziv vagus sinir stimülasyonunun migrenlere ve küme ataklarına neden olan ağrı sinyallerini engellemeye yardımcı olduğuna inanılıyor.

Geleneksel vagus sinir stimülasyonu tedavilerinin aksine gammaCore, siniri ameliyat gerektirmeden deri yoluyla invaziv olmayan bir şekilde uyarmaktadır.

Peki, gammaCore nasıl kullanılıyor?

Vagus sinirini bulun bulun.

Verilen jeli cihazın stimülasyon yüzeylerine uygulayın ve boyun üzerine konumlandırın.

Yoğunluk düzeyini sizin için doğru olana ayarlayın.

Ürün şu an sadece ABD de satışa sunulmaktadır.

Zamanla diğer ülkelere geleceği ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.