İki Doz BioNTech Aşısı Artık %60 Koruyor

1 3.721

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Türkiye’de Omicron varyantına sahip 6 kişi olduğunu bir önceki haberimizde iletmiştik. Habere buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Pfizer/BioNTech aşısı, Covid-19 karşısında %95 etkiliydi. Ancak Omicron varyantı etkisiyle bu oran %60 a kadar düştü.

Bu düşen orana rağmen hastalığın ağır geçmesi konusunda yine etkili.

Pfizer/BioNTech geliştiricileri, Omicron varyantına karşı üçüncü takviye dozun virüse saldıran nötralize edici antikorlarda, Çin’de tespit edilen asıl virüse oranla 25 kat artışa sebep olduğunu ifade etti.

Bunun yanında iki doz hastalığın ağır geçirilmesinin önüne geçiyor. Pfizer başkanı ve CEO’su Albert Bourla, Omicron varyantına karşı yeni çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Yapılan açıklamada gerektiği taktirde Omicron’a karşı olan aşının Mart 2022 yılında sunulabileceği ifade edildi.

Aşı ve Covid-19 hakkında detaylara Sağlık Asistanı Platformundan ulaşabilir, Covid-19 aşısı konusunda merak edilenlerin Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz’ın sorularımızı yanıtlandığı röportajımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Merak ettiğiniz her şey için sağlık asistanı platformunu takip edebilir, bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

İkiz doz BioNTech artık yüzde 60 koruyor. (2021, 12 10). gazeteoksijen: https://gazeteoksijen.com/covid-19/ikiz-doz-biontech-artik-yuzde-60-koruyor/ adresinden alındı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
  1. Berfin diyor

    Sizin sayenizde böyle önemli şeyleri öğreniyoruz,bizi bilgilendiriyorsunuz. Çok teşekkür ederim size😇Başarılarınızın devamını diliyorum💜

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.