Hissettiğin Kadar Varsın

1 5.538

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kendini bilmek insanlık tarihi kadar eskidir. Kendimizi tanımanın, kim olduğumuzun peşine düşer arar dururuz. Lakin bu yol çok uzundur ve buna gönüllü olmakla başlar. Acı, tatlı, ekşi, hüzünlü, komik kimi zamanda çok can yakıcı olabilir. Buna hazırsan bu yola girmişsin demektir.

Beyazid-i Bestami ‘nin çok güzel bir sözü vardır.

“Aramakla bulunmaz, lakin bulanlar hep arayanlardır.”

Aramaktan vazgeçmediğinde kendine giden en güzel yolda ilerlersin.

Baktığın, gördüğün, dokunduğun, konuştuğun, hissettiğin, iletişimde olduğun canlı, cansız her şey senden bir parça taşıyor. İyi veya kötü hepsi sana ait. İdrakine vardığında işte o vakit hayatı anlamaya başlarsın.  Yürüdüğün, bastığın toprağı hisseder gibi, ayak tabanının o toprakla bir oluşunu, oradan gelen güç ve güvenle dimdik duruşunu hissettiğin gibi tüm gördüklerini idrak ettiğin de anlarsın ki ben varım, iyi ki varım, iyi ki nefes alıyorum, iyi ki bu rüzgârı yanağımda, saçlarımda hissediyorum. Yaşadığın her şeye ve her duruma şükretmeye başladığında öyle güzel kapılar sana doğru açılır ki sen bile şaşar kalırsın.

Fark ettiklerin bazen seni gülümsetir, bazen hüzünlendirir. Lakin senden sana giden yoldur bu. Canın da yanabilir. Çünkü bilmediğin ne çok senle karşılaşırsın. Üzerindeki etiketlerden sıyrılmak öyle kolay değildir. Anadan, babadan, toplumdan gelen ve sorgusuzca kabul ettiğin o etiketler var ya onlar sana mı ait bir düşün bakalım!

Belki o hiç sevmediğin, yıllarca ağzına bile sürmediğin pırasayı tattığında çok seveceksin. Önce sevmediklerinden başla. Sevmediğin bir tadı dene mesela. En kötü ne olabilir. Beğenmezsen yemezsin o kadar 😊 Hadi sıyrıl o etiketlerden ve altındakilere bak, yeniden keşfet, başka bir sen yarat. Sana ait, senin tanıdığın, yeni tanıştığın ve hayata kendi gözüyle bakan bir sen yarat. Geç aynanın karşısına ve bak bakalım o gözlerine, yansıyan enerjine bak. Hatta hiç konuşma ve sadece en derinine bak, gözlerin gözlerine değsin. Daha da derine bak, iyice derine dal ve oradaki seni gördün mü? Nasıl da sana bakıyor, gözlerine bir daha bak. Sevgiyle ona ellerini uzat, hadi yapabilirsin. Tut o minik elleri ve çek kendine, sarıl ona. Öyle sıkı sarıl ki, unutsun tüm acılarını. Sarıldığın senle çık yola. Senin gücün ve sevginle içindekiyle her daim iletişimde ol.

Şimdi kapa gözlerini ve burnundan derin bir nefes al, 1-2 dk tut o nefesini, sonra ağzından yavaşça nefesini ver. Nefesini alırken dünyada var olan sevgi enerjisini içine çektiğini, nefesini tutarken o sevginin tüm bedenine yayıldığını hisset. Nefesini verirken de sendeki bu sevgiyi tüm dünyaya yaydığını hisset. Hisset ki dünya da sevgi çoğalsın, hisset ki tüm kötülükler sevgiye dönüşsün. Hisset ki dünya yaşanılası güzellikte sevgi ile dolsun.

Seni seviyorum güzel insan😊

Şu anda buradaysan ve bu yazıyı okuyorsan senin de yolculuğun başlamak üzere😊

Şifa olsun.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
  1. Gülsüm diyor

    Yazmış olduğun yazılara bayılıyorum.İnsanlığı bukadar nezih
    İçten ve yönlü anlatan kadın başarılar diliyorum 🙏💐

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.