Hastanelere Girişte X Ray Cihazı Zorunlu Olmalı!

0 3.352

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hekim Birliği Sendikası Samsun İl Temsilcisi Uz. Dr. Pınar Çelikkıran Erdem; “TÜM KAMU SAĞLIK TESİSLERİNE GİRİŞTE X-RAY CİHAZI ZORUNLU OLMALI” dedi.

SALDIRIYA UĞRUYORUZ, ÖLÜYORUZ

(Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde görevli) Uz. Dr. Pınar Çelikkıran Erdem; 23.03.3022 tarihinde, sosyal medya gündemine bakıldığında yine “Sağlıkta Şiddet” haberlerini gördük. “Diyarbakır’da doktora bıçak çekildi.”, “Sivas’ta doktorlara bıçak ile saldırı gerçekleşti.”, “Konya’da doktora bıçak çekildi.”, “İzmir’de doktorlara bıçak ile saldırı ve darp gerçekleşti.” Sağlık’ta Şiddet’in artık ulusal medyanın gündemine girmeyecek kadar sıradanlaştığını belirten Erdem; “tam da Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin Sağlık Komisyonu’nda sağlık çalışanlarına yönelik Kanun Teklifi’nin görüşüldüğü gün, hatta o anlarda oldu bu saldırılar.” dedi.

CEZALAR ARTTIRILSIN, ANCAK…

Hekim Birliği Sendikası Samsun İl Temsilcisi Uz. Dr. Pınar Çelikkıran Erdem; “Tabii ki cezalar arttırılsın ancak can güvenliğimiz hiç yok, hastaneler başta olmak üzere tüm kamu sağlık kurumlarına girişte X Ray cihazı zorunluluğunun acilen getirilmesi gerektiğini ve denetimlerin arttırılmasını beklediklerini” sözlerine ekledi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.