Göz Altı Morluklarını Yok Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

0 3.653

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Göz altı morluğu deyince birçok kişi gözaltı kırışıklığı olarak anlamaktadır. İkisi faklı şeylerdir. Bu nedenle bu yazımda sadece göz altı çökük ve mor olan kişileri ilgilendiren göz altı morluklarına değineceğim.

Göz altı morlukları pek çok kişinin sorunudur. Özellikle sürekli bilgisayara bakan, uykusuz kalan, gece çalışan kişilerde bu sorun sık görülür. Ancak genetik de olabilmektedir. Ailesel göz altı morluğu olan kişiler ile sonradan göz altı morluğu olan kişiler arasında hiçbir fark yoktur aslında. Sadece bazılarının daha az mor bazılarının daha koyu ve yoğundur.

Göz altı morlukları estetik görünüşüne önem veren kişiler için büyük bir sorundur. Çünkü pek çok tedavi yöntemi ne yazık ki başarısız olmaktadır. Kozmetik marketlerde bazı kremlerin bu morluklara iyi geldiği iddiasıyla pek çok ürün satılmaktadır. Ne yazık ki birçoğu geçici olarak iyi gelmekte, kullanmayı bırakınca da tekrar eski haline dönüşmektedir.

Zaten önerimiz bu tarz sorunlarda kozmetik marketlere değil bir uzman hekime ya da cilt hastalıkları uzmanına başvurulması yönündedir. Birçok kişi göz altı morluklarını morluk kapatıcı adı verilen ürünlerle kapatmaktadır. Ancak başarısız olmaktadır. Çünkü morluk bir sağlık sorunudur ve göz altı morluğunu kapatıcı gibi ürünlerle kapatmaya çalıştığınızda görünüm daha da belirgin olacaktır.

Göz Altı Morluklarını Yok Etmek İçin Öneriler

 • Öncelikle bu morluklar bazı kişilerde uykusuzluğa bağlı görülür ve geçicidir. Bu nedenle uyurken muhakkak karanlık bir odada uyuyun ve göz bandı kullanın.
 • Gözlerinizi çok yormayın çok yoğun makyaj yapmayın.
 • Çok uzun süre bilgisayara bakmayın.
 • Günde en az 6 saat uyumaya çalışın.
 • Sağlıklı beslenin.
 • Kapatıcı kullanmayın.
 • Gözünüze bulduğunuz her kremi sürmeyin. Çünkü bazı kremler yağ bezesi yapabilir. Ve yağ bezesi geçmez. Cerrahi tedavi gerektirir.
 • Bazı c vitamini ve retinol içeren serumların cildi aydınlattığı ve renk açtığı bilinmektedir.
 • Doktorunuza danışarak eczaneden bu tarz serumları temin edebilirsiniz.
 • Morluklara kapatmaya değil, tedavi olmaya çalışın.

Göz Altı Morluklarını Gidermek İçin Mezoterapi

Göz altı morlukları için tıpta bitkisel bir tedavi yöntemi olan mezoterapi yöntemi geliştirilmiştir. Pek çok kişinin ilgi odağı olan bu yöntemi yalnızca dermatologlar yapabilmektedir.

Yeni bir tedavi yöntemi olan mezoterapi ile dermatologlar pek çok kişiye umut olmuştur.

Mezoterapi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Göz çevresine birkaç noktadan çok ince uçlu iğnelere sahip olan enjeksiyonlar ile yapılır. Gözaltı aydınlatma mezoterapisi, göz çevresini canlandırmak için özel hazırlanmış bazı bitki, antioksidan ve vitaminlerinden oluşan kokteylin uygulandığı özel bir mezoterapi çeşididir. Yaklaşık 10 dk sürer. En az 4 seans yapılır ancak bu morluğa göre değişmektedir.

Doktorun uygun gördüğü kişilere yapılır.

Her uygulamanın olduğu gibi bu terapinin de bazı yan etkileri vardır. Mezoterapi sonrası göz çevresinde hafif kızarıklıklar oluşabilir. Fakat bu etkiler 1 gün içinde yavaşça kaybolur.

Birçok mezoterapi çeşiti bulunmaktadır. Kırışıklık ve sivilce tedavisinde de farklı mezoterapi çeşitleri uygulanmaktadır.

Mezoterapi Kimlere Uygundur?

 • Göz altı torbaları olanlara,
 • Göz altı morluğu olanlara,
 • Çökük göz altına sahip olanlara,
 • Sağlıksız bir göz altı görünümlü kişilere uygundur.

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaz?

Gebelere, şeker hastalığı olan bireylere, kanser hastalarında, kan hastalıklarında, alerjik reaksiyon geçirme riski olanlara bu tedavi yöntemi uygulanmaz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.