Gebeliğin 42. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 107

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

42. Gebelik Haftası

294. günde başlar ve 301. güne kadar gider. Bu sizin gebelik haftanızdır.
Gebeliğinizin 42. haftasındasınız.

Annede neler oluyor?

Artık doğum tarihiniz geçmeye başlıyor. Bebeğiniz hala büyümeye ve pelvisinize bastırmaya devam ettiği için sinir bozucu ve belki de daha acı verici olmasına rağmen endişelenecek bir şey yok.

Kan lekesi, ağrı veya olağandışı akıntı, geç görülen herhangi bir bulguya dikkat etmeniz şartıyla gebelik süreciniz hala devam ediyor. Bu normal bir süreçtir.

Belirtiğimiz gibi doktorunuz bu süre zarfında doktorunuz doğum yapma olasılığınızı sizinle konuşacaktır. Bu birçok yolla yapılmaktadır. Doktorunuz size en uygun yöntemi seçecektir.

Sizin ve bebeğinizin sağlık durumunun iyi olması şartıyla, gebelik sürecinizin doğal yoldan devam etmesi ile ilgili ortak bir karar verebilirsiniz.

Bebeğimde neler oluyor?

Her ne kadar bebeğiniz hala büyümeye devam etse de bu büyüme şimdi genişleyebileceği yer olmadığı için sınırlı olmaktadır. Bebeğinizin cildi kurumaya ve kırışmaya başlayabilir. Çünkü onu yağlanmış ve korumalı tutan lanugo ve verniks koruyucu tabakaları dökülmeye başlamıştır.

Bu arada bebeğiniz ortalama 3600 gram ağırlığında ve 52 cm uzunluğundadır.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 52 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 3600 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.