Gebeliğin 35. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 96

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

35. Gebelik Haftası

35. hafta 245. günde başlar ve 252. güne kadar devam eder. Bu sizin otuz altıncı gebelik haftanızdır.

Gebeliğinizin 35. haftasındasınız

Annede neler oluyor?

Büyük gün yaklaştıkça birçok gebe, özellikle ilk kez anneler olacaklar hayallerinin kabusa dönüşmemesi için endişe yaşayabilirler. Bu uyku düzensizlikleri oluşturabilir. Normal bir durum olduğunu belirtelim. Yaşadıklarınız zihninizin doğum eylemi ve bebeğinizin doğumuyla ilgili yaşayabileceğiniz endişe ve endişelerle başa çıkma yöntemidir. Eğer endişelenme düzeyinizin aşırı olduğunu ve bu dönemlerde aşırı derecede yorgun olursanız doktorunuz ile bu durumu konuşmalısınız.

Daha iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olacak diğer fikirler, yatmadan önce mesanenizi boşaltmanız ve sol tarafınıza yatmanızdır. Çünkü bu, kan damarlarındaki basıncı azaltır ve kan dolaşımınızın daha etkili olmasını sağlar.

Bebeğimde neler oluyor?

Bu haftalarda, bebeğinizin önemli organları ile işlevlerinin büyük bir bölümü tamamlandı. Sonraki birkaç hafta tamamen kilo alımı ile ilgilidir. Bu süreçte bebeğinizin böbrekleri zaten gelişti ve karaciğer de çalışmaya başladı.

Kemikler ve kaslar güçlenirken bebeğinizin kafatası yumuşak ve esnek kalır. Bebeğinizin kafatasının yumuşak ve esnek kalması doğum kanalından geçerken sıkışmasını engellemek ve kolay geçiş yapmasını sağlamak amaçlıdır.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 43,5 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 2500 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.