Gebeliğin 34. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 91

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

34. Gebelik Haftası

34. hafta 238. günde başlar ve 245. güne kadar devam eder. Bu sizin otuz beşinci gebelik haftanızdır.

Gebeliğinizin 34. haftasındasınız

Annede neler oluyor?

Bu süre zarfında karnınızın daha alçak ve öne eğik göründüğünü fark edebilirsiniz. Bebeğiniz doğum için hazır bir şekilde pelvik bölgenize düşmüş veya yerleşmiş olabilir. Yerleşmediyse birkaç hafta içinde bu gerçekleşebilir. İlk gebeliklerde bu doğumdan haftalar öncesinde meydana gelebilir.

Bebeğinizin pelvik bölgenize yerleşmesi kalçalarınıza, pelvisinize ve mesanenize baskı uygulayabilir. Bu durum idrara daha sık çıkmanızı sağlarken, diyaframınıza ve mide ile yemek borunuza olan baskıyı azaltarak hazımsızlık, mide yanması gibi belirtilerin azalmasına ve kaybolmasına neden olabilir.

Bebeğimde neler oluyor?

34 haftaya geldiğimizde ise bebeğiniz daha fazla bebek gibi görünmeye başlıyor. Bebeğinizin derisinin altında oluşan yağ tabakası daha pürüzsüz, kırışıksız bir görünüm almasını sağlayarak yuvarlak hatlarının oluşmasını sağlıyor. Kalınlaşmaya başlayan verniks kazeoza yakın bir zamanda temiz ve pembe kalarak dökülmeye başlamaktadır.

Bu evrede artık ayak ve parmak tırnakları büyümeye başlıyor.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 42,5 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 2250 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.