Gebeliğin 33. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 90

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

33. Gebelik Haftası

231. günde başlar ve 238. güne kadar devam eder. Bu sizin otuz dördüncü gebelik haftanızdır.

Gebeliğinizin 33. haftasındasınız

Annede neler oluyor?

Süt üretiminiz doğum yaklaştıkça artar. Sadece göğüsleriniz daha büyük ve daha ağır hale gelmekle kalmaz, meme uçlarını saran bezler daha belirgin hale gelebilir ve hatta rengini değiştirir, koyu kahverengiye dönerek koyulaşabilir. Korkmanıza gerek yok. Bu normaldir. Çünkü bunlar meme ucunu çevreleyen alanı nemlendirmeye, kurumasını ve çatlamasını önlemeye yardımcı olan küçük yağ üreten bezlerdir.

Bebeğimde neler oluyor?

Bu hafta, bebeğiniz yaklaşık 2000 gram ağırlığında ve uzunluğu ise yaklaşık 41 cm’dir. Eğer bebeğiniz henüz doğum pozisyonunda değilse, kendini aşağıya doğru bakacak, doğum pozisyonuna hazır olacak şekle gelinceye kadar manevra yapmaya devam edecektir.

Bu haftalar bebeğinizin gelişiminde önemli bir dönüm noktasıdır. Bebeğinizin bağışıklık sistemi gelişmeye başlamaktadır. Bu dönemde önemli antikorlar sizden bebeğinize geçer. Bu durum bebeğinizi doğduktan sonraki yaşama hazırlayarak sağlıklı bir birey olmasını sağlar.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 41 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 2000 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.