Gebeliğin 31. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 85

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

31. Gebelik Haftası

217. günde başlar ve 224. güne kadar devam eder. Bu sizin otuz ikinci gebelik haftanızdır.

Gebeliğinizin 31. haftasındasınız

Annede neler oluyor?

Göğüslerinizin doğum zamanına kadar ortalama 400 ile 1500 gram arasında bir ağırlığa ulaşacağını biliyor muydunuz? Bunu, büyüyen bebeğinizin ağırlığı ile birleştirdiğinizde şiddetli sırt ağrıları yaşayabilirsiniz.

Bu, sadece fazla ağırlığı taşımakla değil, aynı zamanda doğum için hazırlanırken kasları gevşeten hormon olan progesteronun, eklemlerin ve bağların gevşemesine neden olmasıyla meydana gelebilir. Bu belinizde bir eğrilik yaratabilir.

Bunu dik durmaya çalışarak telafi etmeye çalışabilirsiniz. Dik duruş kulağınızın, omzunuzun ve kalçanızın aynı hizada olması ile sağlanabilir.

Bebeğimde neler oluyor?

Bu haftaya kadar bebeğinizin tüm duyuları tüm hızıyla gelişmektedir. Etrafındaki yani rahminizin dışındaki dünyayı tanımak için trilyonlarca yeni beyin bağlantısı oluşmaya devam edecek ve bilgi işlemeye başlayacaktır.

Bebeğiniz sizin sesinizi ve sık duyduğu sesleri tanıyabilir ve yanı sıra ışığı takip edebilir.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 39 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 1500 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.