Gebeliğin 27. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 175

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

27. Gebelik Haftası

189. günde başlar ve 196. güne kadar devam eder. Bu sizin yirmi sekizinci gebelik haftanızdır.

Gebeliğinizin 27. haftasındasınız

Annede neler oluyor?

Bu süre zarfında meme uçlarınızdan sızıntı olduğunu görebilirsiniz. Göğüsleriniz doğumdan haftalar, aylar önce süt üretmeye başlayabilir. Bu ilk süt kolostrum olarak adlandırılır ve göğüslerinizin bebeğinizi beslemeye hazırlanmasına yardımcı olur. Çok nadiren sızıntı olabilir ve normaldir. Endişelenecek bir şey yoktur. Sizi rahatsız ediyorsa, sütü emmek için emici bir göğüs pedini sutyeninize koymayı deneyebilirsiniz.

Aşırı sızıntı yapmaya başladığını düşündüğünüzde ve sütün rengi pembe lekeli veya kanlıysa hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bebeğimde neler oluyor?

Bebeğiniz şimdiye kadar yaklaşık 34 cm uzunluğunda ve yaklaşık 800 gr ağırlığında. Zamanının çoğunu, çevresini araştırmakla geçirmektedir. Bunu yaparken de cenin pozisyonunda kıvrılarak tekme atabilir.

Yüksek ve ani sesler bebeğinizin irkilmesine neden olabilir.

Bebeğinizin kalp atışı artık çok daha güçlü atmaya başlıyor. O kadar güçlü olmalı ki, eşiniz kulağını karnınıza koyduğunda kalp atışlarını duyabilir.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 34 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 800 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.