Gebeliğin 22. Haftasında Annede Ve Bebekte Hangi Değişimler Olur?

0 108

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

22. Gebelik Haftası

154. günde başlar ve 161. güne kadar gider. Bu sizin yirmi üçüncü gebelik haftanızdır.

Gebeliğinizin 22. haftasındasınız.

Annede neler oluyor?

Bugünlerde kendinizi Braxton Hicks kasılmaları ile ağrı yaşarken bulabilirsiniz. Broxyon Hicks, gebeliğin son aylarında rahimde oluşan doğuma hazırlık niteliğindeki düzensiz kasılmalardır. Diğer adı ise yalancı doğum ağrılarıdır. Bu yalancı doğum sancıları, vücudun kendisini doğum için hazırlamasına yardımcı olduğu düşünülen uterus kaslarının kasılmasından kaynaklanır.

Bu seyrek, düzensiz hafif kramp ağrılarının hafifletilmesi için iyi derecede sıvı alımının sağlanması, sol tarafa yatma ve düzenli, ritmik nefes alma önerilmektedir.

Bebeğimde neler oluyor?

Bebeğinizde iyi bir yağ tabakası oluncaya kadar bebeğiniz kırışık ve pembe gözükecektir, ancak bu sırada cildi değişmeye başlayacak ve daha az şeffaf hale gelecektir.

Bebeğin gözleri ve dudakları artık daha belirgin hale gelmektedir. Gelişen dokunma hissini keşfetmek için kendi yüzüne dokunmaya başlayabilir ve kendi göbek kordonunu tutabilir.

Bebeğinizin Yaklaşık Boyu: 28,5 santimetre
Bebeğinizin Yaklaşık Ağırlığı: 440 gram

Unutmamalı ki; her gebelik süreci bireye özeldir. Her zaman, aynı zaman diliminde, aynı gelişim ve değişimleri beklemek sizi yanıltabilir. Doktorunuz, size uygun değişikliklerin olup olmadığını her kontrole gittiğinizde bildirecektir.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.