Fildişi Sahilinde 25 Yıl Aradan Sonra Ebola Virüsü Görüldü

0 65

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünya yeni bir salgının pençesindeyken ses getiren bir haberle sarsıldı. Panik yaratan bu haberin son derece önemli ve ülkeleri etkileyebilecek düzeyde olduğu belirtildi.

25 yıl önce son vaka görülen Fildişi Sahili’nde yeniden Ebola virüsü tespit edildi.18 yaşında bir kadında tespit edilen bu virüs Sağlık Bakanı Pierre Dimba tarafından açıklandı. Bahsi geçen 18 yaşında kandın da komşu ülkede Gine’den geldiği bilinmektedir.

İlk incelemelere göre kadının 12 Ağustos tarihinde Gine’den karayolu ile seyahate başladığı saptanmıştır. Seyahatle beraber ateşi çıkan hastaneye kaldırılmıştır. Şu an tedavisinin devam ettiği öğrenilen kadın ülkede panik havası yarattı.

Geçmişe bakacak olduğumuzda 2014-2016 yılları arasında Ebola salgının patlak verdiği Gine’de son derece fazla can kaybı yaşanmıştı. Batı Afrika bölgesinde yeniden başlayan bu salgının 19 haziranda sona erdiği açıklanmıştı.

Fildişi Sahili’nde 25 yılın ardından ilk Ebola vakası görüldü. (2021, 08 15). https://tr.euronews.com: https://tr.euronews.com/2021/08/15/fildisi-sahili-nde-25-y-l-n-ard-ndan-ilk-ebola-vakas-goruldu adresinden alınmıştır.

Ebola VirüsüEbola Virüsü BelirtileriEbola Virüsü İlk Ne Zaman ÇıktıEbola Virüsü Nasıl BulaşırEbola Virüsü Ne Zaman ÇıktıEbola Virüsü Öldürür MüFildişi Sahili Ebola VirüsüFildişi Sahilinde Ebola Virüsü

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.