Felçli Hastalarda Yaşam Kalitesini Arttırmada Robotik Sistem kullanılacak

0 1.659

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Omurilik kazalarından sonra veya vücudun bir işlev kaybı sonucu yatağa bağımlı ya da sandalyeye bağımlı hastalar için bir umut ışığı var.

Gelişen teknoloji ile yatağa veya sandalyeye bağımlı hastalar için bir robot geliştirildi.

Bu robotun işlevi, hastanın olduğu yere gidip hastayı aparatın üzerine güvenli bir şekilde aktarıp koltuğa, yatağa, banyoya nereye gitmek isterse oraya götürmek. Tabi bunları yapması için bir yazılıma bir beyine sahip olması şart. Güçlü yazılımlar ile oluşturulan bu robot hastaya özel oluyor.

Hastanın kilosu, boyu vücut ölçülerini hepsine beynine kaydediyor. Kullanmadan önce hastanın tanıtımı yapılıp ardından robota işlev göreceği alan tanıtımı yapılıyor.

Robot bunları beynine kaydediyor ve tek tuşla açıldığında işleve başlıyor. Bireyi koltuğundan alan robotumuz tekerlekli sandalyeye veya diğer koltuğa ya da yatağa götürmesi için programlı halde ve tabiri caizse emrinize amade…

Gelişen teknoloji ile sağlık alanında büyük yeniliklere gelişmelere gidilmekte ve özellikle hastaların yaşam kalitesini yüksek oranda arttıran robotların farklı alanlarda da kullanılabilir olması amaçlanmaktadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.