Farklılıklar İçinde Kendini Bulmaya Çalışmak..

0 1.940

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Pek çok medyum, burç yorumcusu ve yogi çeşitli yöntemlerle kişilerin özgüvenini arttırıp, hayat enerjisi vererek onlara kendini bulmak, mutluluğun sırrını çözmek, iyi bir yuva kurmak, ideal eşi bulmak için birçok yöntemden yararlanarak; yoga, astroloji bilimi, çeşitli fal yöntemleri ile bir nevi kendini mutlu hissetme, yeterli hissetmelerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Oysa bireylerin ruh hali çok değişkendir.

Farklılıkların keşfedilme süreci bireylere bırakılmalıdır. Herkesin mutlu olma, kendini iyi hissetme zamanı farklıdır. Yapılan bir işten, etkinlikten her bireyin aynı verimi alması mümkün değildir. Örneğin bir doğum günü partisine davetlisiniz. Eğlenceli bir etkinlik olacak, bir sürü farklı konsept mevcut. Ancak sizin o gün başınız ağrıyor ya da ailenizle tartıştınız veya hiçbir şey olmadı sonuç olarak o doğum gününden mutsuz ayrıldınız. Kendinizi gerçekleştiremediniz.

Her birey farklıdır.

Öncelikle bunun kabul edilmesi gerekir. Her bireyin kendini motive etme yöntemi de farklıdır. A kişisi resim yaparken dünyanın en mutlu insanı olur, B kişisi yemek yaparken kendini yeterli hisseder, C kişisi ise arkadaşları ile sinemadayken neşeli hisseder, D kişisi iş yerindeki konumundan tatmin olarak mutlu olur. Bu her birey için farklılık gösterir.

X kişisi sokakta gördüğü kediyi severken, sokak hayvanları ile ilgili bir proje yapması gerektiğine karar verir ve işini bu yönde kurabilir. Kişilerin kendilerini fark etme zamanı yine bireye özgüdür. Değişkenlik gösterir.

Kendimi ele almak gerekirse, ben gece kendimi daha verimli hissediyorumdur. Yazı yazmak istediğimde yalnız kalabileceğim bir akşam üzerini tercih ederim. Yazarken çay içerim bunun bana ilham verdiğini düşünüyorum. Yanında kraker tüketirim. Kendimi rahat hissedebileceğim odamdaki mindere oturmayı tercih ederim. Genelde ortam da ışıklar kapalı olur. Işıklar kapalı iken daha iyi konsantre olabiliyorum. Daha başarılı olabileceğimi düşünüyorum.

Kendimi dinlediğimde, kendime izin verdiğimde bunları keşfettim.

En mutlu olduğum anları, motivasyonumu düşüren kişileri ve olayları keşfetmeye izin verdim.

Bunları keşfettim çünkü kendimi dinledim ve kendimi tanıdım ve kendimi bulma yolunda adımlar atmaya devam ediyorum.

Değişimin hiç bitmeyeceğine inanıyorum ve değişime açık olmaya çalışıyorum.

Kitap okudukça daha çok değişime açık olduğumu gördüm.

Farklı dünyalarda dolaştıkça, bir hikayedeki kötü karaktere bile anlayış gösterebilmeye, o bireyin ruh halini anlamaya çalıştıkça olaylara farklı açılardan bakabilmeyi öğrendim.

Değişimin ve gelişimin insan ömrü boyunca var olduğuna inanıyorum.

Bunlar kendi düşüncelerim bir başkası için benim doğrularım yanlış da olabilir veya farklı olabilir.

Neticede hepimiz farklıyız.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.