Evde Kal, Tiyatrosuz Kalma

0 657

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çok üzüldüğüm bir gerçek var ki, o da toplumumuz tarafından  tiyatronun sinema kadar rağbet görmemesi. Eskiden daha da kıymet veriliyormuş. Yine o günler gelsin çok isterim..

Tiyatronun faydaları saymakla bitmez. Tiyatro, toplumun bilinçlenmesi sağlar, kişinin estetik algısını geliştirir, ufkunu açar, kültürel birikim yapmanıza yardımcı olur ve en önemlisi de gördüğünüz her şey gerçektir.

British Medical Journal’da (BMJ) yayınlanan araştırmaya göre 14 yıllık bir periyotta 50 yaş ve üzeri binlerce kişi üzerinde yapılan ölçümler ile takip edilmiş. Yapılan araştırmanın sonucuna göre ne kadar sık sanat ile ilgili etkinlik takip edilirse insanların daha uzun yaşama olasılığının o kadar arttığı görülmüştür.

Bursa Nilüfer Belediyesi; evde kal çağrılarının yapıldığı bu dönemde toplumun bilinçlenmesini hedefleri arasına almış ve daha önceden oynanmış tiyatro oyunlarını erişime açtı.

Evdeyken tiyatrodan uzak kalmak istemeyenler, www.niluferkentiyatrosu.com linkinden web sitesini ziyaret ederek yayınlanan oyunların tadını çıkarabilir.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu web sitesinde her gün bir yetişkin bir de çocuk oyunu yayınlanacak.
www.niluferkentiyatrosu.com adresinden sanatseverlerin izleyebileceği yetişkin oyunları şöyle: Kanlı Düğün, Romeo ve Juliet, İki Efendinin Uşağı, III. Reich’in Korku ve Sefaleti, Cambazın Cenazesi, Titatnik Orkestrası ve Şark Dişçisi.

Ayrıca çocuklar da yine aynı adresten, Bahçe, Grimm Kardeşler, Yeni Dünya Bir Uzay Macerası ve Nota Çalan Rüzgar isimli oyunlardan her birini farklı günlerde izleyebilecek.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.