Evde Dikişli Bez Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

0 15.564

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dikilmiş Bez Yüz Maskesi Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 25 x 15 cm boyutlarında dikdörtgen biçiminde iki parça pamuklu kumaştan bez
  • Her biri 15 cm uzunluğunda iki bağ (lastik, ipya da saç bağı)
  • İğne, iplik (ya da toka)
  • Makas
  • Dikiş makinesi

Yapılacak iş

  1. Pamuklu kumaştan 25 x 15 cm boyutlarında iki parça kesin. Sık dokunmuş tekstil ürünü ya da pamuklu çarşaf olabilir. Elde başa bir şey yoksa tişört kumaşı da işe yarar. Dikdörtgen biçimindeki iki parçayı üst üste koyun; maskeyi elde tek bir parça varmış gibi dikeceksiniz.

2. Uzun tarafları 0,6-7 cm eninde içe katlayıp dikin. Sonra iki katlı bezi kısa taraflarından 1-1,2 cm kadar içe katlayıp dikin.

3.15 cm uzunluğunda ve 3 mm genişliğinde lastik bandı maskenin iki kenarına yerleştirin. Bunlar kulaklara geçecek halkalar olacaktır. Lastik bandı beze iliştirmede daha büyük bir iğne ya da toka kullanın. Bağlantı yerleri sıkı olsun.

Elinizde lastik yok mu?

O zaman saç ya da baş bandı kullanın. Elinizde sadece ip varsa bağları daha uzun tutup bu kez başınızın arka tarafına bağlayabilirsiniz.

4. Lastiği hafifçe çekerek düğüm yerlerinin kıvrılmış kenarın içinde kalmasını sağlayın. Meskenin kenarlarını lastikle birlikte ayarlayarak yüzünüze tam oturmasını sağlayın. Ardından lastik bandı kayıp gitmemesi için sağlamca yerine yerleştirin.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.