Durma. Harekete Geç!

0 1.802

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Fit bir vücuda sahip olmak için hareket etmeliyiz.

Yürüyüş, koşu, ip atlama, kürek çekmek, merdiven çıkmak gibi kalp-damar sağlığını korumaya yönelik kardiyovasküler egzersizlerin yanı sıra kas ve kemikleri güçlendirmek için direnç egzersizleri de yapmalıyız.

Direnç egzersizleri, vücut ağırlığıyla, direnç bantlarıyla, ağırlık ekipmanları ile yapılan kas kuvvetini arttırmaya yönelik egzersizlerdir.

Kardiyovasküler egzersizler ve direnç egzersizleri kişiye özel olarak planlanıp, o plan çerçevesinde harekete geçersek istediğimiz, hayal ettiğimiz vücuda sahip olabiliriz.

Dünya Sağlık Örgütü, sağlıklı yaşam için yetişkinlere haftada 150 dakika orta şiddette ya da 75 dakika yüksek şiddette kardiyovasküler egzersiz ve buna ek olarak haftada 2 gün kas ve kemikleri kuvvetlendirici egzersizler önermektedir.

Sağlıklı yaşam için harekete ayıracağımız bu süre iş hayatımız, sosyal hayatımız ve özel hayatımız kadar değerlidir.

 

Fit ve sağlıklı bir vücut için belirttiğimiz egzersizlerin yanı sıra sağlıklı beslenme kriterlerine uygun bir diyet gereklidir.

Sağlık için egzersiz ve beslenme bir bütündür ve birbirini tamamlamalıdır.

Sağlıklı yaşam için egzersiz ve beslenmenin faydalarından en üst düzeyde yararlanabilmeniz için profesyonellerden destek almanız yararlı olacaktır.

Egzersiz profesyonelleri tarafından bilimsel çerçevede size özel olarak hazırlanan egzersiz planı gibi beslenme uzmanları tarafından hazırlanacak size özgü bir beslenme planınız olmalıdır.

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilmeniz için bu planları istikrarlı bir şekilde uygulamanız ve hareketi yaşam tarzınız haline getirmelisiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.