DermAssist: Google, Cilt Durumunuzu Değerlendirmenize Yardımcı Oluyor

0 3.195

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Büyük teknoloji şirketleri sağlık alanında ciddi çalışmalar yapıyorlar. Bu şirketlerden biri ise Google. Google özellikle sahip olduğu bilgi ekosistemi ile elde ettiği avantajı farklı projeler geliştirecek sürdürmeye çalışıyor. Google’ın özellikle son yıllarda sağlık alanında daha fazla odaklandığını da yatırımlarından görebiliyoruz.

Bu niyetle Google’ın son geliştirdiği projelerden birisi de DermAssist

DermAssist; birkaç soru ve üç hızlı fotoğraftan sonra cilt endişelerinizle ilgili kişiselleştirilmiş bilgileri bulmanıza yardımcı oluyor. Bir tür cilt haritalaması yaparak sorununuza hızlı çözümler sağlıyor.

DermAssist, 1. Sınıf Tıbbi Cihaz olarak CE belgesine sahip bir uygulama ve şu anda pazar testini yapmak amaçlı sınırlı kullanıcı tarafından kullanılıyor.

DermAssist’i denemekle ilgileniyor veya kullanıma sunulduğunda haberdar olmak için buradan kaydolabilirsiniz.

Dünya çapında 2 milyar insanın cilt, saç ve tırnak sorunları var

Google’da her yıl ciltle ilgili milyarlarca arama yapılıyor. Bilgi düzenleme konusundaki uzmanlığı, yapay zeka ve ortaklarla iş birliği sayesinde, cilt koşulları hakkında bilgi arama yolculuklarına rehberlik etmesi için DermAssist geliştirildi.

DermAssist, tüm cilt tonlarında, cilt tiplerinde ve daha fazlasında doğru şekilde çalışmasının sağlanması için geliştirilmeler yapılıyor.

DermAssist nasıl çalışır?

 1. Cildiniz hakkında bilgi gönderin.

Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan cilt durumunuzun 3 fotoğrafını yüklemeniz ve birkaç soruyu yanıtlamanız gerekmektedir. DermAssist, ciltle ilgili milyonlarca görüntüden öğrendiklerini kullanarak gönderdiğiniz fotoğraflarda ve bilgilerde çeşitli cilt sorunlarının belirtilerini arar.

2. Sonuçları bir dakika içinde alın.

Birkaç saniye içinde DermAssist size olası eşleşen cilt koşullarının bir listesini ve her biri hakkında faydalı bilgiler sağlar.

DermAssist Kimler İçin Geliştirilmiştir?

  • 16 yaş ve üstü kişiler,
  • Tıbbi teşhis aramayan kullanıcılar

DermAssist; şu an için 288 cilt, saç ve tırnak durumunu tanımlamaktadır.

DermAssist Nasıl Geliştirildi?

Dermatologlar ile geliştirilmiştir.

DermAssist, yıllarca süren makine öğrenimi araştırmalarının, dermatologların incelediği içeriğin, kullanıcı testlerinin ve ürün geliştirmenin doruk noktasıdır.

Kapsamlı olacak şekilde geliştiriliyor

Milyonlarca cilt görüntüsü kullanılarak eğitilen DermAssist, en sık aranan cilt koşullarının yüzde 90’ından fazlasını belirleyebilir ve araştırmalar, altta yatan teknolojinin klinisyenlerin tüm popülasyonlardaki cilt koşullarını daha iyi tanımlamasına yardımcı olabileceğini göstermektedir.

DermAssist, CE Belgesine Sahiptir.

DermAssist, Avrupa Birliği’nden 1. Sınıf Tıbbi Cihaz olarak CE işaretine sahiptir. Araştırma ve ürün geliştirmelerine rehberlik etmek, toplanan verileri gözden geçirmek, ürün performansını doğrulamak ve düzenleyici gerekliliklere uymak için çeşitli ortaklar ve klinisyenlerle çalışılmaktadır.

Google Veri Gizliliğini Nasıl Sağlıyor?

Öncelikle Google verilerin kullanıcı kontrolünde olduğunu ve şeffaflık içerisinde işleneceğini belirtiyor.

  • Verilerinin nasıl paylaşılıp paylaşılmadığının kontrolü her zaman kullanıcılarda,
  • DermAssist, bilgilerinizi reklam amacıyla kullanılmıyor.
  • Tüm veriler güvenli bir şekilde saklanıyor ve güvenliğiniz için şifreleniyor.

Özellikle belirtmek isteriz ki; DermAssist yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi bir teşhis sağlamaz. DermAssist Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut değildir ve FDA bu aracı güvenlik veya etkinlik açısından değerlendirmemiştir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.