Covid-19 Pandemisinde 24 Hasta Öldürdüğü İddia Edilen Hollanda’lı Hemşire Gözaltına Alındı

0 2.629

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hollanda Assen’de 30 yaşındaki hemşirenin Mart 2020 – Mayıs 2022  tarihleri arasında 24 Covid-19 hastasını öldürdüğü iddia ediliyor.

Bu habere çok şaşırmış olabilirsiniz. Fakat dünya genelinde hemşire seri katilleri bulunmaktadır. Sağlık Asistanı Hemşire Seri Katiller yazı serisini okuyabilirsiniz.

Akciğer hastalıkları bölümünde çalışan Theo V. ölümlerden sorumlu tutulurken, bu ölümlerin nasıl gerçekleştiği konusunda henüz bilgi verilmedi.

Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan bu hastanenin çok fazla sağlık çalışanı var. Bu yüzden ‘acil önlem alınması’ talebi sebebiyle isimsiz yapılan ihbarları göz ardı etmeden harekete geçildi.

İç soruşturma ve adli soruşturma devam ederken hemşirenin açığa alınma süresi 2 hafta daha uzatıldı.

Hastane yönetimi tarafından kişinin yaptığı ihbara teşekkür edildi. Ayrıca ölenlerin ailesi ve kendisi için açıklama yapmayı şimdilik doğru bulunmadığı ifade edildi.

Zor şartlar altında saatlerce çalışan hemşirelerde tükenmişlik ile zihinsel sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu tarz haberlerin oluşmaması için hemşirelerin zihinsel sağlık taramalarının yapılmasının ve gizli takip sistemlerinin geliştirilmesi gerekmektedir.

https://knewz.com/suspected-serial-killer-nurse-arrested-killing-24-coronavirus-patients-netherlands-hospital/ Erişim Tarihi: 01.05.2023

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.