İtalya’da Cesetlerle Selfie Çeken Hemşire

0 1.470

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Tarihler 2015 yılının Ekim ayının 9’unu gösteriyorken, cesetlerle selfie çekilen hemşire Daniela Poggiali gündeme bomba gibi düştü. İtalya’nın Lugo kentinde meydana gelen olayda zevk için yitirilen tam 38 kişinin ölümüyle bağlantısı olduğu düşünülen İtalyan hemşire Daniela Poggiali, Umberto Hastanesi’ndeki görevinden alınıp, cezaevindeki yerini aldı.

Öldürücü Dozda Potasyum Klorür

Şimdilerde 51 yaşında olan hemşirenin, cesetin yanında başparmaklarıyla çekilmiş fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşmasıyla adım adım sona yaklaşıldı. Arkadaşının fotoğraflarını sosyal medyada gören bir meslektaşı durumu polise bildirdi. İlk etapta hemşire Poggiali hastane yönetimi tarafından görevden alındı. Fakat Poggiali, fotoğraftaki yaşlı kadının o görüntüler çekilirken yaşıyor olduğunu ifade etti. Soruşturmayla ilgilenen savcılar bununla yetinmemiş olacak ki Poggiali’nin öldürmüş olduğunu düşündükleri 78 yaşındaki Rosa Calderoni için otopsi raporu talep ettiler. Rutin bir hastalık nedeniyle hastanede yatan ve aniden yaşamını kaybeden kadının kanında öldürücü dozda potasyum klorür tespit edilmesiyle haklılıkları tescillenmiş oldu.

Yaklaşık 93 Kurban

Tüm bu gelişmelerin ardından İtalyan polisi, tutukladıkları hemşirenin bakımındayken hayatını kaybeden 37 hastanın daha dosyasını inceleme kararı aldı ve bu ölümlerden tam 10’unun aşırı derecede şüpheli göründüğünü fark etti. Eğer doğruluğu kanıtlanırsa bu; günde en az 3 kurbanın potasyumla zehirlenmesi demek oluyor. Soruşturmanın gidişatı sadece 2 yıl içerisinde rakamların yaklaşık 93’ü bulması yönünde. Yetkililerse, potasyumun kısa bir süre içinde dolaşım sisteminden atıldığını söyleyerek soruşturma zorlu olacağının sinyalini vermiş bile.

‘’ŞAKA’’

O tarihlerde İtalyan Libero Quotidiano gazetesi Poggiali’nin geçmişte ölen hastalardan birinin cesediyle fotoğraf çektirdiğini ve durumu ağır olan bir başka hastaya da öldürücü dozda potasyum vermek istediğini söylemiş, bu haberlerine de “ŞAKA” manşetini atmış. Ne kadar güldürücü olduğuysa tartışılır.

Hemşire Poggiali İddialara Ne Diyor?

Basına vermiş olduğu ilk açıklamada, ‘’Ben kimseyi öldürmedim. Aksine, her zaman başkalarına ve hastalara belirli bir şekilde yardım etmek için yaşadım. Cinayet benim için çok uzak bir kavram. Ayrıca tıbbi reçeteler dışında hiçbir zaman potasyum klorür kullanmadım. Sonuçlarını biliyorum, terapötik niteliklerin ve tehlikelerin farkındayım.’’ demiş. Ona göre bu hikâyede o kesinlikle masum. Kimseyi öldürmediği konusunda da oldukça ısrarcı. O fotoğrafları çekerken bir hata yaptım ama fikir bana ait değildi, diyor. Ne kadar inandırıcı?

Peki, Bugün Nerede?

Şu anda 30 yıl hapis cezasını İtalya’da cezaevlerinden birinde çekiyor. Ancak, tutulduğu hapishane ile ilgili ayrıntılar bilinmiyor.

Tam bu yazıyı sonlandırma noktasına geldiğim şu dakikalarda kınamaktan ötede bir paragrafla size veda etmek istiyorum. Elbette bu bir destekleyicilik içermiyor. Fakat içimden geçenleri sizlere dökmekten geri duramıyorum.

Aslında hayatın bir yerinde veya herhangi bir zamanında hepimiz birer katil sayılırız. Elimizde silahla cinayet işlemeyiz belki ama bir insanın umudunu öldürerek de bunu yapabiliriz. Yapıyoruz da. Bazen bir insanı, bazen bir insanın umudunu, bazen kendi hevesimizi bazense hayallerimizi öldürüyoruz. Hepimiz bir diğerimizin bazen cenneti, bazen cehennemi, bazen yorgunluğu, bazen de yüküyüz. Kesinlikle hiçbirimiz masum değiliz ama sorsanız hepimiz haklıyız.

https://www-huffingtonpost-it.translate.goog/2015/01/29/poggiali-infermiera-killer_n_6568672.html?_x_tr_sl=it&_x_tr_tl=tr&_x_tr_hl=tr&_x_tr_pto=sc Erişim: 22.01.22 22.10

https://www.fanpage.it/attualita/infermiera-killer-daniela-poggiali-condannata-a-30-anni/ Erişim: 22.01.22 22.35

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.