Biyoenerjinize Kulak Veriyor Musunuz?

0 2.880

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir enerjimiz olduğunun biz farkında mıyız ki?

Bu enerji kullanılabiliyor mu?

Nerede kullanacağız, ne işimize yarar?

Sağlığımız için enerjimizi dengede tutmamız gerekir, tabi bu pek de mümkün olmayabilir. En ufak bir öfke patlaması anında dengemiz bozulur, negatif enerjimiz yükselir, biyoenerjimiz bozulur. İşte hastalık da tam olarak bu noktada başlıyor.

Yani olay tam olarak şu;

Hastalıklar fiziksel bedende belirmeden önce enerji alanına (aura) gelir. Sonra enerji merkezlerimizdeki çakraları etkiler. Bu merkezlerde tıkanma ya da tükenme meydana gelir. Hani derler ya senin çakraların kapalıymış diye meğer tıkalıymış:)

Hadi bakalım şimdi de çakra çıktı karşımıza;

Çakra Nedir?

Vücudumuzda bulunan enerji merkezlerimizdir.

Bu enerji merkezlerine çakra denilmesinin sebebi ise, çakraların bulunduğu noktalarda enerjinin bir çark gibi dönmesi ile açıklanıyor.

Bu çakralarda negatif enerji blokajları oluşunca çakralar tıkanır ve aralarındaki denge bozulur. Vücudun da dengesi buna bağlı olarak bozulur. Ve bozulan yerdeki organlarda hastalıklar başlıyor.

Biraz daha derine inelim…

İnsan bedeninde yedi ana çakra bulunuyor. Bunların omurga hizası boyunca, kuyruk sokumundan başlayıp başın tepesine kadar sıralandığı kabul ediliyor. Bu yedi ana çakradan her birinin kendisine has bir ismi, rengi, etkisi ve özelliği bulunuyor.

 1. Muladhara (Kök Çakra)
 2. Swadhistana (Sakral Çakra)
 3. Manipura (Göbek Çakrası-Solar Pleksus)
 4. Anahata (Kalp Çakrası)
 5. Vishuddha (Boğaz Çakrası)
 6. Ajna (Alın-Üçüncü Göz Çakrası)
 7. Sahasrara (Tepe Çakrası)

Çakralar

Çevresel negatifler veya kişisel negatiflerden (olumsuz duygu ve düşüncelerin) dolayı çakralar kapanabilir. Vücuttaki çakraların herhangi birinin kapalı olması halinde o bölgeye evrenden gelen enerjinin girememesi sonucunda o bölge beslenemez. Bedenin hormonal düzenini etkileyerek o bölge negatif enerji üretmeye başlar. Yani beyin ile o bölgenin iletişimi kopmuş demektir. Bu durum bedensel, duygusal zihinsel ve ruhsal sıkıntılara neden olur.

Enerji şifası (bioenerji) tedavisi ile çakralar açıldıktan sonra kendimizi daha canlı, enerjik, sağlıklı ve mutlu hissederiz. Bilinç düzeyimiz genişler iç ve dış dünyamız uyumlu hale gelir.

Biyoenerjimizi Hissetmemiz Mümkün Mü?

Avuç içlerimiz enerjinin en kolay yayılabildiği enerji depolarıdır. Biyoenerjiyi sizde hissedebilirsiniz. Bunun için iki dakika avuçlarınızı birbirine sürtmeniz ve sonrasında dokundurmadan avuçlarını birbirine yanaştırmanız yeterlidir. Elleriniz arasındaki titreşimi sizde hissedeceksiniz. Bioenerji herkeste vardır ancak bazı insanların enerji alanları daha etkili ve güçlüdür.

Biyoenerji uygulaması bütün tıkalı damarları açmayı sağlayan ve çaresi bulunamayan rahatsızlıkları bile iyileştirme ihtimali olan içsel enerjidir. Enerji şifası insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlandırarak daha aktif bir duruma gelmesi için yapılan bir uygulama olmakla beraber insanı ruhsal ve fiziksel olarak güçlendirmektedir.

Enerji, herkesin içinde bulunduğu iyileştirici bir güçtür.

Vücudumuzda bulunan enerji bedenimizde sınırlı kalmayıp farklı bedenlere de aktarılabiliyor. Bu enerji aktarımı da bioenerji uzmanları tarafından sağlanabiliyor.

Bu enerji uygulaması sonunda çeşitli ağrılar kronik yorgunluk sendromu, beyin felci, kalp damar tıkanıklığı,  epilepsi, eklem rahatsızlığı, kanser, prostat, depresyon, diyabet, tümör vs. doğru bir uygulama ile iyileşen hastalıklar arasında yer alır.

Şu akıldan asla çıkarılmamalıdır ki Bioenerji tek başına tedavi için yeterli değildir. Geleneksel yani Alternatif Tıp tekniklerinden birisi olan Bioenerji, Modern Tıbba destek niteliğindeki yardımcı tedavi yöntemlerinden birisidir

Biyoenerjimiz Nasıl Yükselir?

İşte size birkaç öneri vermek istiyorum.

 1. Uyku düzeninizi sağlayın,
 2. Fazlalık eşyaları atın,
 3. ‘Hayır’ demesini öğrenin,
 4. Doğru nefes alışkanlığını kazanın(diyafram ile).
 5. Bilginin değerini bilin,
 6. Fanatikliği bırakın,
 7. Değeri fark edin, şükredin.

Biyoenerjinin Faydaları Nelerdir?

Biyoenerji sayesinde her bir çakra düzgün çalışarak, etki alanındaki fiziksel bedenimizden, sezgilerimize, duygularımıza ve algılarımıza kadar olan geniş bir çerçevede yaşamımızı düzenler.

Biyoenerjinin Zararları Var mıdır?

Biyoenerji çalışmalarında bazen duygu yoğunluğu veya ağlama hissiyatı yaşandığı görülmektedir ancak yaşanan bu geçici durum daha çok negatif enerjiden arınan kişinin rahatlama halidir. Biyoenerji ile yalnızca yaradan tarafından gönderilen evrensel yaşam enerjisi aktarılabildiği için kişinin öz benliğine olumsuz etki edecek bir çalışmadan ziyade maddi ve manevi iyileşmeye neden olur.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.