Beyin Pili Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

0 1.849

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Beyin ve sinir hastalıklarına bağlı olarak gelişen rahatsızlıklarda çeşitli tedavi yöntemleri tercih edilir. Özellikle hareket etmekte sıkıntı yaşayan hastaların yaşadıkları rahatsızlıklara göre beyin pili ameliyatı yapılır. Beyin pili ameliyatı ile elektriksel uyarı sistemi devreye girer. Bu sayede hasta daha doğru biçimde hareket edebilir. Ameliyat sürecinde deneyimli ve bilgili doktorların bulunması önemlidir. Ameliyat sonrasındaki riskler ise beyin kanaması, baş dönmesi, enfeksiyon, damar tıkanıklığı oluşması, baş ağrısı, görme bozukluğu, vücutta uyuşukluk hissi, solunumda rahatsızlık gibi sıralanabilir.

Beyin Pili Ameliyatı Tümör Ameliyatı Gibi Riskli Midir?

Beyin pili ameliyatının belli riskleri vardır. Bu, hastanın mevcut durumuna ve ameliyat sürecine bağlı olarak değişir. Beyin pili ameliyatında beynin belli bölgelerine elektrotlar yerleştirilir. Tümör ameliyatı ise kötü olan doku ve hücrelerin alınması işlemidir. Kötü huylu tümörlerin yayılmasını engellemek ve mevcut olandan kurtulmak için gerekli işlemler yapılır. İki ameliyat türünün kendine göre birbirinden farklı ya da benzer riskleri bulunur.

Beyin Pili Yan Etkileri Nelerdir?

Beyin pilinin kullanılması elektriksel uyarılarla ilişkilidir. Beyin pilleri farklı modellerde üretildiği için değişken etkilere neden olabilir. Buna bağlı olarak ameliyat sonrasında çeşitli komplikasyonlarla karşılaşmak mümkündür. Baş dönmesi, baş ağrısı, vücutta uyuşma hissinin oluşması, görme kaybı, nefes almakta zorluk gibi durumlarla karşılaşılır. Bunun yanı sıra beynin içerisine yerleştirilmiş cihazlar oldukları için bilinçli olmakta yarar vardır. Beyin pilleri günlük hayatını olumsuz yönde etkilemez. Her hasta beyin pili kullanım sürecinde rahat olabilir. Beyin pillerinin kullanım sürelerine göre daha pil bitmemişken işlem tekrarlanabilir. Buna hekimler karar verir.

Beyin Pili Ameliyatı Kaç Saat Sürüyor?

Her ameliyat sürecinde farklılıklar yaşanır. Tüm bunlar ameliyat sürecinin belirlenmesi ve hastanın mevcut durumuna göre değişiklik gösterir. Beyin pili ameliyatında her hastada farklı riskler ve oluşumlar gözlenebilir. Bu nedenle ameliyat süresinde de oynamalar olabilir. Ama genel anlamda 6 saat süren bir ameliyattır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.