Bakan Koca’nın İstanbulluları Koronavirüse Karşı Tedbirli Olmaya Davet Ettiği Sözleri

0 78

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 günlük İstanbul çıkartmasının sonuna gelirken İstanbulluları koronavirüse karşı tedbir almaya ve kurallara uymaya davet etti. Bakan Koca’nın Twitter hesabından İstanbullulara yönelik ifadelerini aşağıdan okuyabilirsiniz.

  • TESTİ POZİTİF ÇIKAN HER 10 KİŞİDEN 4’Ü İSTANBUL’DADIR. Son 7 gündeki artış, geçen ayın ortalamasından %85 fazladır. Nüfus düşünüldüğünde, bu oran korkutucudur. Durum 83 Milyonu ilgilendiriyor. İstanbul’da gidişi kontrol altına alamazsak, salgın baş edilebilir olmaktan çıkacaktır.
  • İstanbul’da artışın öne çıkan nedeni hareketliliktir. Hareketliliği azaltmalısınız. Maske, mesafe, temizlik kuralına uymalısınız. Çözüm, virüsün yöntemini virüse karşı kullanmaktır. Virüs, bir kişiden ortalama 3 kişiye bulaşıyor. SİZ DE, HAREKETİ VE TEMASI 3’TE BİRİNE İNDİRİN.
  • SEVGİLİ İSTANBULLULAR. Mecburiyetiniz yoksa evden çıkmayın. Hastalığa yakalanmayı göze alacağınız ziyaretleri ve seyahatleri yapın. Kalabalık ortama girecekseniz, hastalığa yakalanmaya değip değmeyeceğini düşünün. Maskenizi, virüsün size bulaşmasını göze alacağınız zaman çıkarın.
  • İSTANBULLULAR, RİCA EDİYORUM: Testi pozitif çıkanlar temaslılarını eksiksiz bildirsin. Yaşlılar, kronik hastalığı olanlar kendilerini korumaya alsın. Şu an sistemin tıkanmasına yol açacak bir sorunumuz yok. Fakat her kapasitenin sonuçta bir sınırı vardır. Sağduyunuza güveniyoruz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.