Aşık Olduğu Hastasının Ölü Bedeniyle Yatan Doktor

0 989

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün sizlerle tarihte yaşanmış ilginç bir olayı anlatacağım.

Tarihte yaşandığı ve günümüz için uç bir örnek olduğu için rahatlıkla paylaşmak istedim.

Ayrıca bir sağlık profesyoneli olarak hiçbir sağlık mensubunu dahil etmeden yazdığım bir yazı olduğunu belirtmek isterim.

Söz konusu doktor 1930’lu yıllarda Florida’da yaşıyordu.

İsmi Carl Tanzler.

1931 yılında 22 yaşında Elena Milgaro De Hoyos Carl’a tüberküloz tedavisi için başvurmuştu.

Şüphesiz çok nadir olacak bu olayın sebebi Carl’ın Elena’ya baktıkça çocukluk aşkını görmesi ve ona saplantılı olmasıydı.

Tanzler bu konuda Elena’nın çocukluk aşkı Anna Constantia’ya aynı derecede benzediğini ifade etmiştir. İşin ilginç kısmı Elena’nın resmi olarak evli olmasına rağmen bebeğini düşürdüğü için eşi tarafından terk edilmiş olmasıydı (Burada kadının çocuk sahibi olamamasının tarihi bir baskısını görüyoruz.). Tabi bu durumun hemen ardından Elena tüberküloz tanısını almıştı.

Carl Tanzler, Elena’yı her gün ziyaret ediyor ve ona pahalı giysiler hediye ediyordu. Kendisine aşık olduğunu itiraf etmişti ama Elena bu duruma karşılık vermedi.

Artık Tanzler’in hayattaki en büyük amacı Elena’yı iyileştirmek olmuştu. Tedavi etmek için birçok ilaç denedi ama o dönemde tüberküloz tedavi edilebilir bir hastalık değildi. Elena maalesef hayatını kaybetti. Ama Tanzler’in aşkı Elena’nın vefat etmesiyle maalesef sona ermedi.

Tanzler, Elena öldükten sonra onun için mezarlıkta bir türbe gibi ziyaret edilmesi için bir yer yaptırmak için ailesinin iznini aldı. 1933 yılına kadar her akşam istisnasız mezarını ziyaret etti. Sonunda dayanamayıp Elena’nın naaşını mezardan çıkartarak evine taşıdı. Kendisini rüyasında Elena’yı gördüğünü ve kendisini mezardan almasını söylediğini şeklinde savundu.

Eve naaşı getirip Elena’nın kemiklerini tellerle ve askılarla birbirine tutturdu. Cesedin derisi çürüyüp ayrışmaya başladığında Tanzler onu balmumu ve ipek bezlerle kapladı. Bozulan kafa derisinden saçları döküldüğünde, Elena’nın kendi saçlarından bir peruk yaptı. Elena’nın karın ve göğüs boşluğunu paçavralarla doldurarak orijinal formunu kazandırmaya çalıştı, ona yeni giysiler giydirdi ve ellerine eldiven taktı. Elena’ya mücevherler takıyor, yatağında yatırıyordu. Kokuyu maskelemek ve cesedin parçalanmasının etkilerini azaltmak için bol bol parfüm, dezenfektan ve koruyucu madde kullanıyordu.

Peki naaşın nasıl bulunduğu konusuna gelecek olursak, 1940’ta, Tanzler’ın bir cesetle yattığına dair söylentiler yayılmaya başlamıştı. Elena’nın kız kardeşi evine gittiğinde cesedi orada buldu. Bunun üzerine Tanzler tutuklanıp göz altına alındı.

Tarihin çok ilginç bir noktası olduğunu düşünerek sizlerle paylaştım.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.