Arkadaşım Diyabet Kampı Bu Yıl Online Yapılacak

0 91

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

“Arkadaşım Diyabet Kampları”, diyabetli çocukların eğitim ve sağlıklarını iyileştirmek amacıyla 1997’den beri İznik’te, 2011’den beri Diyarbakır’da (2016’dan beri ortak olarak İznik’te) yapılmaktadır. 2018 yılından itibaren ise Geleceğin Yıldızları ekibi ile Uludağ’da “Arkadaşım Diyabet Aile Kampı” düzenlenmektedir.

Kampların amacı, çocukların ve ailelerin diyabetle arkadaş olmalarını, yeni bir “normal” yaratarak umutla yaşamlarına devam etmelerini, en güncel bilgileri edinmelerini sağlamak ve  bunun için çok yönlü imkanlar yaratmaktır. Diyabetle arkadaş olmak, diyabetle yaşamın ilk adımıdır. Bir kez diyabet olunca artık geçmişi geride bırakıp, geleceğe bakmak; diyabetle barışık bir yaşam sürmek en iyisidir.

Bu yıl, COVID pandemisi nedeniyle ilk kez kamplarımızı yapamadığımız bir yıl geçirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hem bu üzüntümüzü hafifletmek ama esas bu kez ülke çapında sizlerle buluşmak için Arkadaşım Diyabet Online Kamp düzenlemeye karar verdik. Bizleri tanıyanlar, İznik’te yaşadıklarımıza ve çocuklara nasıl bağlı olduğumuzu, en çok orada mutlu olduğumuzu bilirler; o yüzden Online Kamp’ın İznik ve Uludağ Kamplarının yerine geçmeyeceğini biliyoruz. Ama yine de yaşadığımız zorlukları güçlü bir heyecana dönüştürmek ve yıllarca kamplarda biriken duygu, düşünce ve değerleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sizler için en güncel bilgi ve tartışmaları içeren kapsamlı bir program hazırladık; sizler de göndereceğiniz videolar, resimler, sorular, konuşmalar, paylaşımlar ile katılırsanız çok seviniriz.Lütfen programa bakarak hangi aktiviteler için video, resim veya fotoğraf göndereceğinizi belirleyin. Kamp sürecine bu şekilde katkıda bulunanlara bir armağan göndereceğimizi belirtmek isteriz. Bize  onlinekamp2020@gmail.com adresinden yazabilirsiniz ve dosya gönderebilirsiniz.

Buradan Başvuru Yapabilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.