Akıllı Astım Sistemi: ADAMM

0 2.958

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünyanın tek yama tipi ambulatuvar öksürük monitörünü sağlayan, önde gelen bir dijital sağlık teknolojisi ve giyilebilir cihaz şirketi olan Health Care Originals (HCO) 2019 yılında ABD’de kurmuştur. Şirket, kuruluş hikayesini şu şekilde ifade etmektedir;

Kurucu Ortağımız Sharon Samjitsingh, doğuştan astım hastası ve bu nedenle birçok ölüme yakın deneyim yaşadı. Health Care Originals (HCO) aracılığıyla, o ve kocası Jared, kronik solunum yolu hastalıklarının yönetimini hayatlarının misyonu haline getirdiler.

Akıllı astım sistemi ADAMM, öksürük oranı, solunum sayısı, kalp atım hızı, vücut sıcaklığı, astım ilacı kullanımı ve astımla alakalı belirtiler hakkında veriler toplayan ve giyilebilir biçimde tasarlanmıştır.

İklim değişikliğinin sağlık üzerindeki etkileriyle uğraşırken, solunum koşullarının yeterince sağlanmadığına ve solunum sorunları olan kişilerin sayısının şu anda bu koşullara sahip olan 500 milyondan fazla insanı geçerek hızlanmaya devam edebileceğini öngörmekteyiz.

İlaçların ve tedavi rejimlerinin kişiye en iyi şekilde nasıl uyarlanacağını anlamak, durumları yönetmek için daha fazlasının yapılması gerekiyor, böylece en iyi yaşamlarını yaşayabilirler ve bakıcıları, sevdiklerinin emrinde araçlara sahip olduğunu bilerek gönül rahatlığı ve özgürlüğün tadını çıkarabilirler.

HCO, yapmış oldukları ürün ile birlikte, başarılarına başarı katmaya devam etmektedir. Montana Üniversitesi’nden Dr. Laurie Slovarp ile birlikte iş birliği yaparak ürünün test edilmesi ve üretilmesi için çalışmalara başlanılmıştır. Şu an için sadece kişisel kullanım için üretilen ürün, ilerleyen zamanlarda hastanelerde profesyonel kullanım için üretilmeye başlanılacaktır.

Umarım, gelecek yıllarda güzel haberler ile ürünün kullanılmasına şahit olabiliriz.

https://www.healthcareoriginals.com/about/ (Erişim Tarihi:19.12.2022).

Kang M, Park E, Cho BH, Lee KS.(2018).Recent patient health monitoring platforms incorporating internet of things-enabled smart devices. International neurourology journal;22(2):76-82.

https://www.prnewswire.com/news-releases/health-care-originals-and-university-of-montana-agree-to-collaborate-on-solution-for-chronic-cough-sufferers-300973498.html (Erişim Tarihi: 19.12.2022).

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.